تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران
قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران (https://tallar.nairan1.org)
+-- انجمن: راهنمای کارکرد قدم (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: قدم یازدهم (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ (/showthread.php?tid=258)

قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - Admin1 - 29-03-2019

لازم است همیشه به خاطر داشته باشیم که ما به معتادان گمنام نیاز داریم تا بتوانیم با اعتیاد خود کنار بیاییم . هر چیز دیگری که به زندگی خود اضافه

کنیم می تواند کیفیت آن را بهبود بخشد ، اما نمی تواند جای برنامه بهبودی NA را بگیرد .

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - Niko_a - 30-03-2019

در برنامه بودن این نیست جلسه بروم قدم کار کنم خدمت کنم راهنما داشته باشم در برنامه بودن از نظر من یعنی با برنامه بودن گاها مشهود است من تمام اصول را انجام میدهم اما حال خوبی ندارم جرا که با برنامه نیستم من باید تماس دایم با ان ای را حفظ کنم و بروز باشم حال و احساس خوب و بدم را بازگو کنم تراز قدم ده داشته باشم با برنامه بودن یعنی اصل روحانی را روزانه رعایت کردن ....

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - ali h - 30-03-2019

من همیشه بهna نیازدارم واگربخواهم درفرایند بهبودی قرارگیرم حتما باید بروز باشم واز ابزار برنامه دوازده قدم استفاده کنم
انجمن معتادان گمنام فقط در راستای بیماری اعتیاد به من کمک می کند وکاری به مسائل خارجی ندارد.

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - کاویان - 30-03-2019

برنامه معتادان گمنام دارای اصولی است که با پیروی از این اصول می توانیم به خود شناسی و خدا شناسی برسیم ، یاد می گیریم که خداوندی مهربان

حافظ و یاور ما است و در همه حال می توانیم از اراده و خواست او در زندگی استفاده کنیم و بهتر به او وصل باشیم .

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - محمد -RSH - 30-03-2019

در برنامه بودن و اصول روحانى و عملكرد من رو مى سازد و كمك مى كند تا روحانيتم خوب و قابل قبول شود و انجمن من رو در يك راه معتادل حركت ميدهد و من حالم با انجمن خوب است

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - Mozhgon.s - 31-03-2019

تماس دائم ب معنای بهبودی مداوم است. ک موجب یادآوری اینکه کیستم و فرصتی برای ارائه دادن آنچه ک دراختیارم قرار داده اند و در این تبادلات است ک من پاسخ خود را دریافت میکنم. تماس دائم یعنی بهبودی همان روز . و در ضمن در این روابط مداوم هست ک هربار قسمتی از هستی گمشده یا ناشناخته خود را پیدا میکنم

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - Hoseyn.t - 07-04-2019

بدون اغراق عرض کنم که بهترین و بالاترین و مهمترین اتفاق و رویداد در زندگی من آشنایی با معتادان گمنام بود ، این مهم در رأس تمامیت زندگی من قرار دارد و قابل قیاص با هیچ چیزی نیست ، این همان سفر روحانی من است که با تمام وجود از ماهیت آن دفاع و استفاده میکنم

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - s.mojtaba - 08-04-2019

این تماس به زندگیم معنا می دهد و معنویت من رشد می کند . فقط در این اصول بود که توانستم مواد مخدر مصرف نکنم. هیچ کجا مثل برنامه NA و جلسات نمی تواند به من فرصت

خدمت را بدهد . در NA می توان مدر یک اشتراک گذاری دو طرفه تجربیات و آگاهی ام را بالا ببرم . خود را جدی بگیرم .

RE: قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟ - HamidJ1 - 19-08-2021

اگه من طالب این سفر روحانی باشم و تصمیم گرفته باشم از خود قبلی ام فاصله بگیرم ، تماس دائم با  NAو در برنامه بودن، بوسیله کارکرد قدمها و یادگیری اصول روحانی برنامه و یک راهنما کمکم میکنه بیفتم تو مسیر اصلی و ناخواسته از مسیر این سفر روحانی منحرف نشم... با شرکت مرتب تو جلسات و بودن در کنار همدردا و شنیدن تجربیات اعضاء و ارتباط با دوستان بهبودی، کمک میکنه ترسام کمتر بشه و اعتیاد نتونه منو تنها گیر بیاره و توانایی مراقبت از خود پیدا میکنم که مبادا پام سر بخوره و خدای نکرده از ادامه سفر جا بمونم... در تماس دائم با NA بودن کمک میکنه تا همواره با نیروی برترم در ارتباط باشم و حرکت رو به جلو داشته باشم، اینطوری اعتیاد نمیتونه باهام تماس بگیره و صدای بیماری به گوشم نمیرسه ( ولی داره پشت سر میاد)... در برنامه بودن باعث میشه اصول را تمرین و تکرار کنم و بهبودی من تداوم داشته باشه و در ادامه رشد کنم، اونوقت بین من و خود قبلی فاصله میفته و همین باعث میشه کوچک (کودک) ببیبنمش و باهاش درگیر نشم . چون خوددرگیری در این سفر وقت و انرژی میگیره و حرکت رو به جلو کند یا متوقف میشه.