امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تسلیم
تسلیم اساس لازم بهبودی است ، اما گاهی اوقات با آن میجنگیم . اکثر ما پس از گذشت مدتی از پاکی به گذشته نگاه میکنیم و متحیر میشویم از اینکه چرا برای انکار عجز خود به سختی میجنگیدیم ، در حالی که تسلیم سرانجام همان چیزی بود که زندگی ما را نجات داد.

آیا امروز باید در برابر چیزی تسلیم شوم ؟ اولین تسلیم خود را به خاطر میآورم و به خود یادآور میشوم که دیگر نیازی به جنگیدن ندارم .
پاسخ
به مرور که در فرایند بهبودی قرار میگیریم متوجه میشیم فقط عاجز بودن نیست من باید تسلیم باشم تا بتوانم نجنگم دریچه بازی داشته باشم و اموزش پذیر باشم اگر تسلیم نباشم از فروتنی خارج میشوم و جایگاهم را به عنوان یک انسان مثل گذشته گم میکنم و نمیتوانم ارامش گمشده ام را جستجو کنم ....
پاسخ
(14-02-2019, 08:55 AM)Admin1 نوشته: تسلیم اساس لازم بهبودی است ، اما گاهی اوقات با آن میجنگیم . اکثر ما پس از گذشت مدتی از پاکی به گذشته نگاه میکنیم و متحیر میشویم از اینکه چرا برای انکار عجز خود به سختی میجنگیدیم ، در حالی که تسلیم سرانجام همان چیزی بود که زندگی ما را نجات داد.

آیا امروز باید در برابر چیزی تسلیم شوم ؟ اولین تسلیم خود را به خاطر میآورم و به خود یادآور میشوم که دیگر نیازی به جنگیدن ندارم .

همان طور که کتاب پاک زیستن میگه (( درک ما از تسلیم به مرور تغییر خواهد کرد اما نیاز به آن هرگز)) من قرار تسلیم اصول روحانی نهفته در قدم ها بشم و کم کم یاد میگیرم در تمام قسمت های زندگی به کار ببرم. در دل تسلیم پذیرشی وجود دارد که باعث میشه من دست از جنگیدن بردارم و در دل پذیرش اقدام و عمل، من زمانی که زندگی ام به روال برنامه هست (جلسه میرم، تماس دارم، خدمت میکنم، دعا میکنم، نشریه میخوانم ) یعنی بیماری ام را پذیرفته ام و جنگی ندارم و در راه بهبودی اقدام و عمل دارم. حال قرار این تسلیم را در مواقعی که به چالش های زندگی روبرو میشم هم به کار ببرم (مرگ عزیز، جدایی، بیکاری، بی پولی، مصرف اطرافیان و ...) و در نهایت ما کامل نیستیم و امکان خطا همیشه وجود دارد و قرار است این اصل را روزانه تمرین کنم.
پاسخ
تسلیم نقطه عطفو در ادامه بهبودی است
پس از تسلیم شدن بود که ارتباط با یک نیروی برتر اتفاق افتاد ، اقرار به شکست کامل ، سبب سالها در بهبودی ماندن است
درک روحانی تسلیم بود که امروزه فرصتی ایجاد کرده برای زندگی کردن من.
پاسخ
اصل تسلیم برای من از قدم یک آغاز شد. 

تسلیم آغاز شروع یادگیری ناشناخته هاست . تسلیم  تمرین فروتنی برای درخواست کمک است.  تسلیم یک نیاز برای ادامه راه بی پایان  است . تسلیم مکمل صداقت و اعتماد است.
پاسخ
من هميشه با تسليم شدن مشكل دارم وهميشه مقاومت ميكنم ولى وقتى درجلاسات شركت كردم دىدم بايد تسلىم بلاشرط باشم چون اگرشرط باشد پس راه گريزى هم هست ولى بايد بدون شرط تسليم شد تاراه فرار نباشد تسليم برنامه يعنى حضورمرتب درجلاسات ارتباط بادوستان بهبودى كاركردقدم باراهنما
پاسخ
در واقع وقتي كه همه چيز به نرمي و خوبي پيش مي رود. احتمالاٌ اين باور كه همه چيز تحت اختيار و كنترل ماست و به تمرين اصل تسليم نيز نياز نداريم. براي مان پيش مي آيد. زنده نگه داشتن اصل روحاني تسليم و واگذاري به مراقبت خداوند به آنگونه كه او را درك مي كنيم در روح و فكرمان براي ما ضروري است، حتي وقتي كه همه چيز خوب و درست پيش ميرود.
پاسخ
تسلیم برای من یعنی شروع دوباره و فرصت ادامه داشتن
امروز هر چقدر. درک بهتری از تسلیم پیدا میکنم بیشتر میتوانم در مسیر بهبودی باشم
پاسخ
تسلیم برای من توجه ، اقرار و رسیدن به این باور (بطور روزانه) که من نیروی برتر خویش نبوده و نیستم و همواره نیاز به راهنمایی برای زندگی بر اساس اصول روحانی دارم چرا اینو میگم؟چون تجربه چند ساله من میگه هر وقت مدتی کوتاهی خواستم با علم و اراده و فکر خودم تصمیم بگیرم درصد اشتباهاتم بیشتر شد.
پاسخ
تسلیم من از روز اولی که به جلسه na رفتم و دست خود را بالا برده و اعلام کردم یک معتاد هستم آغاز شد ، با کارکرد قدم اول بیشتر با این واژه آشنا شدم و دیدم اگر تسلیم اصول برنامه نباشم نمی توانم در مسیر بهبودی و فرآیند آن به مسیر خود ادامه بدهم . و هر روز بیشتر روی این اصل کار کردم و به مرور آن را پذیرا شدم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان