تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران
اصل آموزش پذیری - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران (https://tallar.nairan1.org)
+-- انجمن: مراقبه روزانه ( یک اصل روحانی برای هر روز ) (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=14)
+--- انجمن: اصول روحانی از نشریات معتادان گمنام (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- موضوع: اصل آموزش پذیری (/showthread.php?tid=137)

اصل آموزش پذیری - Admin1 - 21-02-2019

چگونه میتوانیم اشتیاق خود نسبت به بهبودی را احیاء کنیم؟ برای آن دعا میکنیم ؛ درباره آن مشارکت میکنیم ؛ و برای دستیابی به اشتیاق مورد نیاز خود تلاش میکنیم . اعضایی با مدت زمان پاکی بیشتر یا کمتر از ما وجود دارند که از اشتیاقی که ما به دنبال آن هستیم ، برخوردارند و اگر از آنها بخواهیم آن را با ما در میان گذارند ، خوشحال خواهند شد. اما برای استفاده از تجربه آنها باید روشنبینی را تمرین کنیم و دوباره آموزشپذیر شویم. وقتی برای رویارویی با عقاید جدید آماده میشویم و برای امتحان آنها تمایل پیدا میکنیم، می‌بینیم  برای باردیگر همه چیز ممکن به نظر میرسد.

در بهبودی من، همواره چیزهای بیشتری برای آموختن و فردی برای آموختن از او وجود دارد. امروز برای رویارویی با عقاید جدید آماده میشوم و برای امتحان آنها تمایل پیدا میکنم . تا زمانی که هستم، میدانم همه چیز ممکن است.

RE: اصل آموزش پذیری - Niko_a - 21-02-2019

در برنامه از همان روز اول که وارد میشویم اموزش پذیری ما شروع میشود از خوش امد گفتن و مشارکت و عشق ورزیدن به و رعایت تایم جلسات احترام متقابل درک مثقابل و جمع گرا بودن ...

RE: اصل آموزش پذیری - ali h - 21-02-2019

من ازبدو ورود شروع به یادگرفتن کردم وهمیشه مشتاق یادگرفتن هستم ولی قبلا میگفتم که من میدانم ومن میتوانم واجازه یادگرفتن رانداشتم ولی الان یک تازه واردویااعضای قدیمی می توانند به من تجربه بدهند ومن شروع به یادگرفتن کنم این شروع فرایندتغیراست ودرمسیربهبودی قرارگرفتن هست

RE: اصل آموزش پذیری - s.mojtaba - 22-02-2019

آموخته ام که ندانستن همه راه حلها عیبی ندارد، میپذیرم که همه راه حلها را در اختیار ندارم. به تجربه دیگران برای یافتن راه حلهای مورد نیاز خود نگاه میکنم و به صحبتهای آنها گوش میدهم. 

چراکه آنگاه آموزش پذیرهستم و میتوانم یاد بگیریم زندگی جدید خود را با موفقیت اداره کنم. 

RE: اصل آموزش پذیری - Mohsen.d - 22-02-2019

شروع کارکرد قدم، شروع اموزش بود. بامشاهده تاثیرات قدمها، آموزش پذیرتر شدم.

RE: اصل آموزش پذیری - رضا - 23-02-2019

آموزش پذیری به من کمک کرد تا همیشه با دوستان بهبودی در تماس باشم
وقتی که شروع به سوال کردن کردم یا بطور فعال گوش کردم باعث گسترش ارتباطاتم شد این اصل روحانی من را از انزوا و تنهایی دور میکند و یاعث میشود غرور من کمتر و در کل نواقصم کمتر بروز کند

RE: اصل آموزش پذیری - کاویان - 16-03-2019

فرقی نمی کند چه مدت است پاک هستیم و یا چند سال است که در برنامه معتادان گمنام حضور داریم ، ما در هر مقطعی از پاکی در انجمن باز هم نیاز به آموزش و آموختن از یکدیگر داریم و هر روز چیزی جدید برای یادگیری در انتظار ماست .

RE: اصل آموزش پذیری - Hoseyn.t - 15-04-2019

فکر میکنم که یکی از دلایلی که اعضا به جلسات باز نمیگردند این است که اصل آموزش پذیری را بکار نمیکیرند ، اما بدون اقراغ عرض کنم که همیشه عضویت در معتادان گمنام را اینگونه تجربه میکنم که فارق از اینکه چه مدت از مقطع پاکیم گذشته در جلسات حضور پیدا میکنم و بدون در نظر گرفتن آنکه مشارکت اعضا از طرف چه شخصی به اشتراک گذاشته میشه ، سکوت میکنم و میشنوم و بدنبال همدلی هستم ، کلا آموزش پذیرم و این مهم را دوست دارم