تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران
اصل تمایل - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوی معتادان گمنام منطقه یک ایران (https://tallar.nairan1.org)
+-- انجمن: مراقبه روزانه ( یک اصل روحانی برای هر روز ) (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=14)
+--- انجمن: اصول روحانی از نشریات معتادان گمنام (https://tallar.nairan1.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- موضوع: اصل تمایل (/showthread.php?tid=69)

صفحات 1 2

اصل تمایل - Admin1 - 09-02-2019

در NA افرادی را پیدا می کنیم که در شرایط سخت یکسانی به سر برده اند ، نیازهای یکسانی داشته اند و ابزاری موثر برای خود یافته اند . این معتادان تمایل دارند این ابزار را با ما در میان بگذارند و در هنگام فراگیری نحوه استفاده از آنها ، در صورت نیاز ما را از نظر عاطفی حمایت می کنند .

RE: اصل تمایل - Hoseyn.t - 09-02-2019

همانطور که در پمفلتها امده تمایل یکی از سه اصل ضروری روحانی است

با در دست داشتن تمایل پاکی مداوم میشود
خدمت در معتادان گمنام انجام میشود
تغییر اتفاق می افتد ، و......

RE: اصل تمایل - admin2 - 10-02-2019

تمایل اصل روحانی هست که میتواند قوه محرک فکر ، روح ، جسم هر شخصی را بجلو بحرکت در آورد و هیچکس به اندازه خود شخص نمیتواند تمایل خود را اندازه گیری نمایید

RE: اصل تمایل - Niko_a - 10-02-2019

تمایل یک حس یک احساس درونی میباشد و هر چه قدر تمایل به کاوش در رعایت برنامه داشته باشیم میتوانیم درونیات و بیرونمان را با هم یکی کنیم برای داشتن تمایل به این مسیر باید روشن بین باشیم و از زاویه بهتر به مسایل نکاه کنیم و تسلیم محض خواست و اراده خداوند باشیم ....

RE: اصل تمایل - Mortaza - 10-02-2019

تمایل به رفتارهای من جهت میده من برای اینکه از الگوی های رفتاری بیمارگونه خودم دوری کنم نیاز به اصل روحانی تمایل دارم و این اصل در تمام مراحل بهبودی من تاثیر گذار است و نقش محوری در بهبودی من دارد من برای رعایت اصول پیشنهادی انجمن نیاز به تمایل دارم که در زندگی باشد بدون داشتن تمایل هیچ وقت نمیتوانم رشد روحانی بکنم رشد روحانی من بستگی به تمایل من دارد

RE: اصل تمایل - s.mojtaba - 10-02-2019

تمایل داشتن یک امر ضروری برای پیشبرد اهداف خود در زندگی شخصی و بهبودی است. داشتن تمایل می تواند به من کمک کند تا عزم راسخ در برابر مسائل پیش رو بدست آورم. در مورد بهبودی گاهی اوقات تمایل داشتن برای از دست دادن نواقص کمی سخت است زیرا در پس افکار لذت طلبی و تایید طلبی وجود دارد . که میتوان از راهنما و نیروی برتر خود کمک گرفت.

RE: اصل تمایل - کاظم - 10-02-2019

باسلام 
اصول تمایل 
تمایل داشتن امری ضروری میباشد و در شرایطهای خاص و داشتن هدف درست وانگیزه درست ونیت درست لازمه ان تمایل میباشد 

ایا سوال اینجاست داشتن تمایل به تنهای کافی هست سوال این جواب خیر میباشد 

بهتراست که همراه با تمرین روزانه فروتنی وتواضح باید سرلوحه زندگی کرد و سبک قدیمی زندگی خودم را تغییر دهم وبا یک برنامه ریزی درست هدفم را دنبال کنم  تمایل برایم به این معنی هست نسبت به هرکاری چقدر تمایل دارم وچقدر تمرین دارم.

RE: اصل تمایل - ali h - 10-02-2019

اصل روحانى تمايل براى من يعنى تغيیر كردن است هرگاه شروع به تغیير كردن را تميرين كنم ىعنى در فرايند بهبودى قرار ميگرم تمايل يعنى حركت رو بجلو و تغیير درباورهاى غلط من يعنى باورهاى درست.

RE: اصل تمایل - رضا - 11-02-2019

تمایل برای من یعنی دست بر داشتن از خودمحوری و نزدیک شدن به خداوند

RE: اصل تمایل - Sheida-Sh - 11-02-2019

تمایل من یعنی بیداری نسبت به کاری که میخوام انجام بدم
یعنی خواستن
اصل تمایل یعنی حرکت و اقدام. تمایل یک تصمیم شخصی است که فقط خود شخص می تواند برای خودش بگیرد و هیچ کس دیگری نمی تواند به جای او بگیرد. به همین خاطر تنها لازمه عضویت در انجمن معتادان گمنام تمایل است. چون شخص باید تصمیم بگیرد که عضو انجمن معتادان گمنام شود.