امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تمایل
در NA افرادی را پیدا می کنیم که در شرایط سخت یکسانی به سر برده اند ، نیازهای یکسانی داشته اند و ابزاری موثر برای خود یافته اند . این معتادان تمایل دارند این ابزار را با ما در میان بگذارند و در هنگام فراگیری نحوه استفاده از آنها ، در صورت نیاز ما را از نظر عاطفی حمایت می کنند .
پاسخ
همانطور که در پمفلتها امده تمایل یکی از سه اصل ضروری روحانی است

با در دست داشتن تمایل پاکی مداوم میشود
خدمت در معتادان گمنام انجام میشود
تغییر اتفاق می افتد ، و......
پاسخ
تمایل اصل روحانی هست که میتواند قوه محرک فکر ، روح ، جسم هر شخصی را بجلو بحرکت در آورد و هیچکس به اندازه خود شخص نمیتواند تمایل خود را اندازه گیری نمایید
پاسخ
تمایل یک حس یک احساس درونی میباشد و هر چه قدر تمایل به کاوش در رعایت برنامه داشته باشیم میتوانیم درونیات و بیرونمان را با هم یکی کنیم برای داشتن تمایل به این مسیر باید روشن بین باشیم و از زاویه بهتر به مسایل نکاه کنیم و تسلیم محض خواست و اراده خداوند باشیم ....
پاسخ
تمایل به رفتارهای من جهت میده من برای اینکه از الگوی های رفتاری بیمارگونه خودم دوری کنم نیاز به اصل روحانی تمایل دارم و این اصل در تمام مراحل بهبودی من تاثیر گذار است و نقش محوری در بهبودی من دارد من برای رعایت اصول پیشنهادی انجمن نیاز به تمایل دارم که در زندگی باشد بدون داشتن تمایل هیچ وقت نمیتوانم رشد روحانی بکنم رشد روحانی من بستگی به تمایل من دارد
پاسخ
تمایل داشتن یک امر ضروری برای پیشبرد اهداف خود در زندگی شخصی و بهبودی است. داشتن تمایل می تواند به من کمک کند تا عزم راسخ در برابر مسائل پیش رو بدست آورم. در مورد بهبودی گاهی اوقات تمایل داشتن برای از دست دادن نواقص کمی سخت است زیرا در پس افکار لذت طلبی و تایید طلبی وجود دارد . که میتوان از راهنما و نیروی برتر خود کمک گرفت.
پاسخ
باسلام 
اصول تمایل 
تمایل داشتن امری ضروری میباشد و در شرایطهای خاص و داشتن هدف درست وانگیزه درست ونیت درست لازمه ان تمایل میباشد 

ایا سوال اینجاست داشتن تمایل به تنهای کافی هست سوال این جواب خیر میباشد 

بهتراست که همراه با تمرین روزانه فروتنی وتواضح باید سرلوحه زندگی کرد و سبک قدیمی زندگی خودم را تغییر دهم وبا یک برنامه ریزی درست هدفم را دنبال کنم  تمایل برایم به این معنی هست نسبت به هرکاری چقدر تمایل دارم وچقدر تمرین دارم.

پاسخ
اصل روحانى تمايل براى من يعنى تغيیر كردن است هرگاه شروع به تغیير كردن را تميرين كنم ىعنى در فرايند بهبودى قرار ميگرم تمايل يعنى حركت رو بجلو و تغیير درباورهاى غلط من يعنى باورهاى درست.
پاسخ
تمایل برای من یعنی دست بر داشتن از خودمحوری و نزدیک شدن به خداوند
پاسخ
تمایل من یعنی بیداری نسبت به کاری که میخوام انجام بدم
یعنی خواستن
اصل تمایل یعنی حرکت و اقدام. تمایل یک تصمیم شخصی است که فقط خود شخص می تواند برای خودش بگیرد و هیچ کس دیگری نمی تواند به جای او بگیرد. به همین خاطر تنها لازمه عضویت در انجمن معتادان گمنام تمایل است. چون شخص باید تصمیم بگیرد که عضو انجمن معتادان گمنام شود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان