امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 2 : صداقت چگونه به کارکرد این قدم کمک می کند؟
اگر با خداوند به آن گونه که او را درک می کنیم ، رابطه خود را ارتقاء نداده بودیم ، الان ایمان و اعتماد لازم جهت کارکرد قدم نهم را نداشتیم . آمادگی نهایی که ما در این قدم و قبل از شروع جبران خسارت به آن نیاز داریم ، تقویت صفاتی است که از قبل در ما موجود است .
پاسخ
با تمرین و اجرا گذاشتن اصل صداقت در قدم هشتم ، بصورت صادقانه لیست افرادی که به آنها خسارت و یا صدمه زده بودم نوشتم و خواندم . حال می توانم با شهامت و فروتنی برای جبران خسارت از آنها در قدم نهم گام بردارم .
پاسخ
صداقت موجب میشود نقش خود را ببینم و بپذیرم که به عنوان یک معتاد همیشه از نقطه مقابل صداقت ( انکار ) استفاده میکردم . اگر صداقت تا به امروز در درونم رشد نکرده باشد ،

به خود و دیگران میگویم ، من به هیچ کس خسارت نزده ام و با ابراز حق به جانبی و توقع در میان آنها زندگی خواهم کرد . اما صداقت موجب میشود نقش خود را واضح و آشکارببینم

و به عمق خسارت هایی که زده ام پی ببرم . اگر صداقت درون من رشد نکرده باشد روحانیتم متوقف خواهد شد ، چرا که صداقت یکی از سه اصل ضروری زندگی روحانی من است .
پاسخ
صداقت جزء سه اصل ضروری و بنیادین اصول روحانیست ک در هرقدم قدرتمندتر از قبل ب اجرا گذاشته میشود. قدرت اقرار ب خداوند خود و یک انسان دیگر ابتدا در صداقت باخود است ک تسلیم و پذیرش واقعیت را ب دنبال دارد. کوله بار احساس گناه با این اصل روحانی ب زمین گذاشته میشود و احساس جزعی از انسانیت بودن ‌ احساس منحصر ب فرد بودن را از ما میگیرد
پاسخ
صداقت بايد باشه تا من بتوانم قدم خوبى كار كنم صداقت يعنى بدون انكار بودن و من وقتى بدون سانسور باشم مى توانم قدم نه خوبى كار كنم
پاسخ
صداقت همان اصول راستینی است که در قدم نهم که یک قدم اجرایی است نحوه پیشرفت مستقیم و غیر مستقیم هر جبرانی را چهار چوب دهی و قابل اجرا و ملموس به انجام یا غیر انجام میرساند ....
پاسخ
صداقت جزء سه اصل ضروری اولیه ست ک در هرقدم ب عمق بیشتر آن دست مییابیم. در قدم نهم صداقت با درک و تسلیم بیشتر همراه میشود. صداقت در قدم نهم باعث میسود کوله بار سنگین احساس گناه و ترسی ک سالیان سال ب دوش کشیدیم را زمین بگذاریم. و بار دیگر با درک و تمایل بیشتر بکار برده میشود. بار دیگر این اصل اساسی روحانی چون هشت قدم قبل موجب صعود روحانی و پالایش روح میشود
پاسخ
صداقتی که به من در کارد و تجربه بکارگیری این قدم حاصل شد این بود که برای اولین بار فقط به نقش خود نگاه کردم و با بکارگیری اصول توانستم صدمه را تشخیص دهم
صداقت سبب شد که تمایل به اجرای این قدم پیدا کنم و بدنبال رهایی روح خود از یوق گذشته باشم ، تجربه کردم و راهایی را چشیدم و انگیزه پیدا کردم که الگوی مناسبی را سرلوحه بهبودی فردی قرار دهم ، هرچند که هنوز هم گاهی بر سر اصول مصلاحه میکنم و اصل ماجرا را انکار میکنم
پاسخ
اصل روحانی قدمها صداقت است یعنی صادق بودن باخود ودیگران وقتی کاریهای راکه انجام داده ام درگذشته بدونه هیچ پیش داوری نوشتم تازه اصل روحانی صداقت را به اجرا گذاشتم تا به توانم جبران خسارت خوبی را انجام داده باشم
پاسخ
صدلقت در تمام قدمها بايد باشد مخصوصا در اين قدم كه من بايد صادقانه اين قدم را انجام دهم تا جبران خسارتهاى من خدا محورانه و بر پايه اصول باشد و من نبايد خودم را سانسور كنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان