امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم یازدهم سوال 17 : چه مواقعی مراقبه می کنم؟
از آغاز این گونه است که ما طرح و زمینه ای برای مراقبه منظم به دست می آوریم . راه های متفاوت و فراوانی جهت مراقبه کردن وجود دارد . اما هدف همه آن ها یکی است و آن آرام کردن افکارمان است تا بتوانیم درک و دانشی در مورد نیروی برترمان بدست آوریم .
پاسخ
با ورود به انجمن معتادان گمنام و کارکرد قدم ها و قدم یازدهم ، در طول مسیر بهبودی بصورت خودآگاه و نا خودآگاه در حال مراقبه می باشم . امروز به طریق مختلف سعی می کنم

مراقبت داشته باشم و دعای مستمر تا بتوانم در مسیر بهبودی با گام های استوارتری حرکت کنم .
پاسخ
مراقبت و مراقبه بطور روزانه باید صورت بگیرد ر بخشی از وقت و ساعات روزانه باید برای آن در نظر گرفته شود. مراقبه مواقع نیست همیشگیست . هرروز بخشی از مان من ب آن اختصاص داده میشود امروز هدف ما بهبودی رو ب رشد است بنابراین باید با استفاده از فاکتورهای روحانی برنامه از دستااوردهای خود مراقبت کردمانند رفتن ب جلسات خواندن نشریات تماس بادوستان بهبودی و.ـ.ما یریع گرفتار الگوهای رفتاری گذشته مانند بی تفاوتی و بس حوصله گی میشویم و این در تمام بیماران مشترک است . مراقبه ی روزانه ابزار بسیار کاربردی و قوی برای جلوگیری از این خطر است
پاسخ
هر وقت که ذهن شلوغی دارم - هر موقع که نیاز به ثبات دارم و می خواهم تصمیم بگیرم - هر روز صبح چون نیاز به انرژی بالا برای انجام وظایف روزانه ام دام - زمانی که نیاز به یک

آگاهی دارم و افکارم خیلی شلوغه و این اجازه را به من نمیدهد - وقتی که غرق در خود مشغولی و خودمحوری می شوم - وقتی می خواهم پیام خداوند را بشنوم - وقتی پاسخ

موضوعی را نمی دانم - وقتی می خواهم به چیزی اقرار کنم - وقتی می خواهم ترازنامه بنویسم - وقتی می خواهم جبران خسارت کنم -
پاسخ
وقتی که هدفی را انتخاب میکنم ، در راستای هدف انتخابی دعا میکنم ، برای آگاهی از آن هدف ، سالم بودن و منافع مشترک در رأس بودن آن هدف ، سپس تمایل و توانایی برای رسیدن به آن هدف ، بطور مثال صبح دعا میکنم که بتوانم روز مفید داشته باشم ، توانایی را خواستار میشوم و سپس با برنامه ریزی از آن مراقبه میکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان