امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 19 : چه مواقعی تمرین اصول برای من مشکل است؟
عجیب است که بعضی از ما خدمت در NA را موقعیتی جهت فراموش کردن اصول می دانیم . در مسائل خدماتی حاضر نیستیم که به دیگران فرصت اشتباه کردن بدهیم ، ما آشکارا دیگران را متهم به دسیسه و توطئه چینی می کنیم ، و اتهامات بی رحمانه ای به آن ها نسبت می دهیم و حاضر نیستیم تا اصل روحانی مهربانی را تمرین کنیم .
پاسخ
در مواردی که درگیر رنجش ، کینه ، نفرت ، قضاوت و ...... میشوم
زمانی که دیر به دیر جلسه میروم ، زمانهایی که به عجز و ناتوانی در مقابل اعتیادم اقرار نمیکنم و آن را برای خود حفظ میکنم ، زمانهایی که اصول را سخت میگیرم و دچار موضع بی تفاوتی میشوم ، و در آخر زمانهایی که بیماریم عود کرده و زندگیم غیر قابل اراده میشود
پاسخ
زمانی که از روی بیماری خود عمل می کنم ، اصول را فراموش خواهم کرد ، وقتی که با کوچکترین مشکل ، خداوند را فراموش می کنم ، و اینکه مشورت نمی کنم و با اراده خود حرکت

می کنم ، وقتی خشمگین می شوم ، وقتی مغرور می شوم و زمانهایی که از نواقصم استفاده می کنم . همه اینها باعث می شود تا تمرین اصول روحانی انجمن برایم سخت شود.
پاسخ
در زمانهایی که جلسه نمیروم و دور میشوم و وصل نیستم و شاخه انکار بیماریم فعال میشود و برای همه اعمالم دلایل موجه ولی غیر واقعی میاورم
پاسخ
هر زمان که بیماری من فعال باشد - زمانی که غرق خودمحوری و خودخواهی هستم - زمانی که رابطه من با راهنمایم قطع است - زمانی که زندگیم بر اساس باورهای مخرب و نواقص اخلاقی باشد - 

وقتی که ترس ها بر من غلبه کنند - زمانی که غرق در لذت جویی هستم - زمانی که قضاوت می کنم و گمنامی می شکنم - وقتی که به من ظلم می شود و بهم می ریزم - وقتی کسی بر خلاف 

میل من عمل کند -
پاسخ
زمانیکه عادات خودمحورانه سراغم میاید توجیه بهانه میاورم و به فکر بکرم اعتماد میکنم راهنما سرخود میشوم تراز روزانه ام را اهمیت نمیدهم دعا مراقبه نمیکنم اراده خداوند را جویا نمیشوم فراموش میکنم بیماری اعتیاد دارم ....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان