امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 13 : چند مثال از شهامتی که در فدم های قبلی تجربه کرده اید را بنویسید؟
قدم هشتم سوال 13 : چند مثال از شهامتی که در قدم های قبلی تجربه کرده اید را بنویسید؟ از آن تجارب چگونه در این قدم استفاده می کنید؟

جهت تمرین اصل شهامت در قدم هشتم ، ما باید خودمان را به مراقبت خداوند بسپاریم .

باید باور داشته باشیم که نیروی برتر ما بردباری ، فروتنی ، اعتماد به نفس ، یا هر چیز دیگری که جهت جبران خسارت به آن نیاز داریم را به ما خواهد داد .
پاسخ
بزرگترین شهامتی که از قدم های قبلی و استفاده آن در این قدم برای من کاربرد داشته ، مقابله با ترس و باور به خداوند که می تواند به من کمک کند ، در قدم هشتم ، با چالش ترس

خود برای نوشتن لیست اشخاصی که به آنها خسارت زده ام و رویارویی با آنها روبرو شدم ، اما با صبر ، مشورت ، اعتماد به نفس با ترس خود مقابله کردم و با ایمان به خداوند

توانستم ، بر ترس خود غلبه کنم و لیست اشخاص را در فهرست خود اضافه کنم .
پاسخ
شهامت به من کمک کرد تا دردهای هر قدم را که باعث پیشرفت من میشد را بپذیرم و آن را با جدیت به کار ببندم و با شجاعت تمام به دل ترس ها بزنم . شهامت در قدم اول به من کمک کرد به 

عجز خودم اقرار کنم و بیماری اعتیادم را بپذیرم ، در قدم دوم شهامت تبدیل باورهای پوسیده به باورهای نو را پیدا کردم ، در قدم سوم با شهامت آمادگی پیدا کردم که اراده خودم را به خداوند بسپارم ، 

در قدم چهارم با وجود ترس هایم ، خداوندی که در قدم سوم اراده ام را به او سپرده بودم کمکم کرد تا شهامت پیدا کنم و یک ترازنامه اخلاقی بی باکانه و جستجو گرانه تهیه کنم ، در قدم پنجم به کمک یک 

نفر دیگر شهامت خواندن و پذیرش اشتباهاتم را اقرار کردم ، در قدم ششم و هفتم با پذیرش نواقص و کمبودهای اخلاقیم ، شهامتم را نشان دادم تا امروز با شهامت و ایمان نسبت به نوشتن ترازنامه

و لیست خسارت هایم اقدام نمایم .
پاسخ
بزرگترین شهامتی که دراین قدم به من کمک کرد اعتماد به نفس و از خداوند کمک گرفتن که بتوانم پا روی
ترسهای خود بگذارم و اصل صداقت در نوشتن رارعایت کنم
پاسخ
کلا هر قدمی اصل روحانی خودش را دارد و تمایل مرا برای به اجرا درآوردنشان را تقویت میکند
اما سه اصل ضروری روحانی ، یعنی صداقت ، روشن بینی و تمایل در هر قدم در من فعالتر میشود ، صداقت آنکه من خساراتی زده ام و تمایل آنکه در صدد جبران آنها برآیم و روشن بینی که این قدم هم مانند قدمهای دیگر ، از معتاد و برای معتاد نوشته شده و من متعهد به اجرا درآوردن آن هستم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان