امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 14 : آیا اسمی هست که من هنوز به فهرست خود اضافه نکرده باشم؟
قدم هشتم سوال 14 : آیا اسمی هست که من هنوز به فهرست خود اضافه نکرده باشم؟ آیا تمایل دارم که اکنون آن را اضافه کنم ؟ آیا فهرست من کامل است؟

ما به حداقلی از تمایل برای کارکرد این قدم نیاز داریم که هیچ ربطی هم به جبران خسارت ندارد . اول از همه ما به تمایل تهیه کردن فهرست مان نیاز داریم . علیرغم احساسی که ممکن است نسبت به اضافه کردن اسمی به فهرست مان داشته باشیم ، لازم است تمایل پیدا کنیم که این کار را انجام دهیم .
پاسخ
در این قدم با مشورت راهنمای خود فهمیدم ، که فقط باید تمایل داشته باشم که نام افراد را در فهرست خود اضافه کنم ، و نیازی نیست که در جا از ایشان جبران خسارت کنم و در

قدم نهم با توجه به شرایط خودم و مشورت برای جبران خسارت گام خواهم برداشت . پس نیاز نیست بترسم و تا جایی که حضور ذهن داشته ام اسامی مربوطه را در فهرست خود

اضافه نموده ام .
پاسخ
در قدم هشتم من فقط قرار است لیست کسانی که خسارت زده بودم را تهیه کنم نه اقدام به جبران خسارت .

خیر _ تمام کسانی که به آنها خسارت زده بودم را در لیستم نوشتم و فهرست خود را کامل کرده ام . امروز به این امر آگاهی دارم که وجود یک ترس کوچک در لایه های افکارم باعث شدت بیماریم می شود 

و به مرور باعث آشفتگی من خواهد شد . پس نیاز است که بدون در نظر گرفتن اینکه توان جبران خسارت را دارم یا نه ، یا به شخصی که خسارت زده ام دسترسی دارم یا نه ، بدون هیچ توجیه و

بهانه ای و صرف نظر از رنجش هایی که دارم لیست خود را کامل می کنم .
پاسخ
من به تمام کسانی که خسارت زدم درلیست خودنوشته ام وبا کمک راهنمای خودونیروی برترتوانستم
لیست خودراکامل کنم تاشایددرقدم بعدی ازهمه انها یا بعزی ازانها جبران خسارت کنم
پاسخ
شخصا ر دوران اعتیاد خسارتهای بسیاری زده ام و همه ئ آنها را لیست کرده ام و درصدد جبران آنها بر آمده ام
اما امروزه نوع خسارت زدنهام متفاوت شده و به شدت گذشته نیست ، به همین دلیل از لیست کردن آنها خودداری میکنم و حتی گاهی بدنبال نقش آنها هستم و بر سر اصول مصالحع میکنم
قسمت بدش این است که حتی به خودمم حق میدهم و اصلا نمیفهمم که خسارت زده ام ، مانند تراز گرفتن بهبودی یک خدمتگذار
پاسخ
لیست را با تمایل شهامت و اعتماد به نیروی برتر نهیه کردم و هر جه یادم بوده اضافه کردم و هر روز دعا میکنم مجدد وقتش برسد اگر جیزی کسی یادم رفته به یاد اورم و در مسیر ترمیم ثابت قدم هستم ...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان