امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 14: آیا جبران خسارتی بدهکار هستیم که انجام آن پی آمدهای جدی داشته باشد؟
قدم نهم سوال 14: آیا جبران خسارتی بدهکار هستیم که انجام آن پی آمدهای جدی داشته باشد ؟ آن ها چه هستند؟

یک مسئله که برای اکثر ما ، مشکل ساز است ، این است که جبران خسارت هایی بدهکار هستیم که انجام دهیم ، به احتمال قوی منجر به از دست دادن کارمان ، به زندان افتادن ، یا پی آمدهای جدی دیگری خواهد شد .

اما باید به خاطر داشته باشیم  در این مقوله از قدم نهم که می گوید " مگر در مواردی که اجرای این امر به ایشان یا دیگران لطمه بزند " ما باید این شرایط را با دقت ارزیابی کنیم . با کمک راهنمای مان ، در می یابیم که چگونه جبران خسارت کنیم .
پاسخ
در برخی موارد خسارت هایی زده ایم که در صورت اقدام به جبران آنها امکان خسارت زدن مجدد به خودمان و آنها می شود ، لیکن با مشورت با راهنمای خود به این نتیجه رسیدم

که بصورت غیر مستقیم از آنها جبران خسارت نمایم . و یا اقدامی برای جبران خسارت مستقیم از آنها ننمایم. در این مورد مشورت کردن جهت تصمیم گیری بسیار حیاتی می باشد.
پاسخ
برای بعضی از جبران خسارت ها ما غیر از اینکه عملکرد خود را اصلاح کنیم و در مسیر بهبودی و در راستای خدمت بی قید و شرط گام برداریم ، جبران مستقیم میسر نیست . چه بسا اگر این اتفاق رخ 

دهد باعث خسارت های جدید و چالش برانگیز شود . من هم به نوبه خودم از اینگونه جبران خسارت ها بدهکار هستم که سعی کردم فقط با تغییر رویه زندگی و اصلاح رفتارهایم و خسارت وارد نکردن به 

دیگران آن را جبران کنم .
پاسخ
هر خسارتی که من وارد کرده ام پیامدهای خاص خودش را دارد ، متاسفانه لول دادن به آن ، خود اصل انکار است
این من نیستم که تشخیص میدهم پیامد ان چه است بلکه من فقط بدون ملاحضه خسارت زده ام و امروز سعی میکنم که درصدد جبران آن برایم
لاکن برای رهایی و ادامع این سفر روحانی به بخشش دیگران نیاز دارم
پاسخ
بله جبران خسارت بدهکارهستم چون وقتی مشورت گرفتم دیدم امنیت اجتماعی من به خطرمی افتاد
وخسارت جدیدبه خودم زده می شود
پاسخ
اگر با اصول برنامه باشیم مشورت با راهنما داشته باشیم توکل به خداوند داشته باشیم و عجول نباشیم هر جیزی جبرانی به وقتش اتفاق خواهد افتاد و اصلا نمیشود وصل به نیروی برتر بود و لذتی از جبران خسارت نبرد اما فقط صبر صبر صبر تا وقتش رسد ...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان