امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 22 : طرح هاو برنامه های عاجل و آنی من برای جبران خسارت از خودم چه هستند؟
قدم نهم سوال 22 : طرح ها و برنامه های عاجل و آنی من برای جبران خسارت از خودم چه هستند ؟ آیا اهداف بلند مدتی دارم که بتوان آن را به نوعی جبران خسارت از خود تعبیر کرد ؟ آن ها چه هستند ؟ چه اقداماتی می توانم جهت تداوم آن ها انجام دهم ؟

عشق و تحمل ما دیگر شامل خودمان نیز می شود . ما در قدم هشتم با بعضی از مسائل در رابطه با جبران خسارت از خودمان آشنا شدیم . حال وقت آن است که تشخیص دهیم تا کنون از خود جبران خسارت کرده ایم و شاید بتوانیم راه های جدید یا مسائل جدیدی برای ادامه این کار پیدا کنیم . ما از طریق قطع مصرف مواد مخدر و شروع به کارکرد قدم ها ، جبران خسارت  از خودمان را به خاطر اعتیادمان آغاز کرده ایم .

همین دو کافی هستند تا مقدار زیادی از صدمات روحی که به خود زده ایم ، تسکین یابند.
پاسخ
در فرایند بهبودی یعنی دوست داشتن خود ، نادیده نگرفتن خود و برای خود ارزش قائل شدن
برای من بیمار ، ابتدا بهبودی از بیماری اعتیادم ، که خود مستلزم برنامه دراز مدت شرکت در جلسات ، در فرایند قدمها بودن ، بکارگیری اصلهای روحانی در تمام امورزندگی که مرا تبدیل کند به یک انسان مسئول و سازنده اجتماع
تداوم در بهبودی و انتقال آن در خانه و اجتماع به نوبه خود بهترین جبران خسارت است
پاسخ
امروز یاد گرفتم طبق اصول برنامه رو به جلو حرکت کنم ، قدم کار کنم ، به جلسات بروم ، خدمت گزار خوبی برای NA باشم ، و در مسیر بهبودی حرکت کنم و سعی کنم گذشته خود

را جبران کنم ، اینها بهترین جبران خسارت از خودم می باشد . اینها باعث شده تا رشد کنم و امروز بتوانم در فرآیند بهبودی باشم .
پاسخ
بهترین جبران خسارت سریع از خودم این است که تراز بنویسم و بخوانم تا در شرایط بیماری نمانم چون در شرایط بیماری کسی که بیش از همه خسارت میبیند خود من هستم. امروز به کمک راهنما و جلسات این کار برایم آسان تر شده است
پاسخ
کارکرد مجدد قدمها و به اجرا گذاشتن انها در زندگیم پاک ماندن و در بهبودی تلاش و کوشش کردن ارتباطم را با خودم و خداوند بیشتر تعمیم دهم اصل بخشش را در اهدافم دارم بیشتر تمرین کنم ارتباطم را با دوستان همدرد توسعه دهم بیشتر در برنامه جمع گرا خواهم بود خصوصا در حوزه خدمات و با رهنمودهای راهنمایم امادگی پیدا خواهم کرد تا بیشتر خود را ترمیم یا همان جبران خسارت کنم ....
پاسخ
طرح و برنامه ها : پاک ماندن ، خود آزاری نکردن ، دعا کردن برای برطرف شدن نواقصم (مخصوصاً نواقصی که زندگی مرا آشفته کرده ) ، با خودم مهربان باشم ،

خدمت به دیگران ، مراقبت از سلامتی ام ، مشورت قبل از انجام هر کاری ، انجام دادن سهم خودم در راستای مسئولیت پذیری و تعهد ، ارتباط لحظه به لحظه با خداوند ،

مطالعه ، کمک به یک معتاد .

اهدافم : حضور مرتب در جلسات ، شرکت در جلسات اداری ، گرفتن رهجو ، کارکردن قدم ها ، انتقال قدم ها ، فارغ التحصیل شدن در مقطع دکتری ، کمک کردن به 

خانواده ام ، کسب روزی حلال ، مسافرت به همراه خانواده ام و ...

اقدامات : هر روز به یاد برنامه ها و اهدافم باشم ، آنها را بر روی یک برگه بنویسم و مدام نگاهشان کنم ، از کائنات بخواهم مسیر بدست آوردن آنها را برام میسر و 

راحت کند ، با خداوند در تماس باشم . تلاش کنم ،
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان