امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوم سوال 25 : چند مثال به عنوان نمونه هایی از داشتن سلامت عقل بزنید ؟
در کتاب چگونگی عملکرد برگشت سلامت عقل به این گونه تعریف شده : رسیدن به نقطه ای که دیگر اعتیاد و دیوانگی هایی که به همراه دارد زندگی ما را کنترل نکند .
پاسخ
باسلام 
داشتن سلامت عقل یکی ازنشانه های ان استفاده کردن اصول این برنامه و به اجرا گذاشتن ان در زندگی برای مثال رفتن به جلسه و ارتباط با راهنما دوستان بهبودی ودیگر اینکه مطالعه نشریات نشانه های از سلامت عقل میباشد از همه مهم تر اینکه در مقابل بی قدرتب های خودم تسلیم باشم و بپذیرم که من قدرت مقابله با بیماری اعتیاد ندارم  وبهتر است هرچیزی رو مورد مشورت قرار دهم ومشارکت سالم صادقانه داشته باشم تا در مسیر روحانی وبهبودی خودم قرار بگیرم 

باتشکر از تک تک شما
پاسخ
از همه مهمتر ، مصرف نکردن مواد مخدر ، شغل جدید ، تعهد داشتن ، در مسیر بهبودی بودن ، کلا آن آشفتگی ها و دیوانگی ها برطرف شده و امروز اصلا اثری از آنها نیست.
پاسخ
همینکه امروزه توکارهام مشورت میکنم وبی گداربه اب نمیزنم خوموتوشرایط بدقرارنمیدم به عواقب کارهام فکرمیکنم زودتصمیم نمیگیرم فقط برای امروززندگی میکنم همینکه نمیجنگم وبه خواست خدااحترام میزارم ومسولیت پذیرشدم وزندکی میکنم ومیگذارم دیگران زندگی کنند
پاسخ
مصرف نکردن موادمخدر خسارت جدید نزدن قبل ازانجام هرکاری مشورت گرفتن وهرکاری که می خواهم انجام بدهم به عواقب ان فکر میکنم بارفتن به جلسه ومشارکت کردن وارتباط بادوستان بهبودی می توانم که دیگرکارهای انفجاری نکنم وبه مرور به سلامت عقل برگردم وقبل ازهرکاری باراهنمای خود مشورت کنم و بعدان کارا با درنظرگرفتن تمام جوانب ان به اجرا بگذارم وهرگز اجازه نمیدهم که باورهای غلط گذشته تکرارشود وباورهای جدید که درانجمن به ان رسیدم زندگی کنم
پاسخ
همین که برای ۲۴ ساعت دیگه پاک هستم همین که حضورم درجلسات هست همین که کمتر قضاوت میکنم یا کمتر عصبانی میشوم یا اینکه میدانم سلامت عقل چیست ومشارکت با راهنما وقدم کار کردن وازهمه مهمتر که امروز باورم نسبت به برنامه بیشتر شده ونقشم درزندگی روز به روز مثبت تر شده وسوسه مواد راندارم واقرار به اشتباه میکنم وتسلیم میشوم
پاسخ
سلام
تکرار نکردن اشتباهات گذشته،مشورت کردن ،شرکت منظم در جلسات ، ارتباط درست با راهنما،و از همه مهمتر باورم نسبت به برنامه بیشتر شده و نقشم در زندگی روز به روز مثبت تر شده
پاسخ
امروز با قرار گرفتن در اصول روحانی برنامه هرگونه وسوسه ای تا امروز سراغم نیومده.امروز از طریق اصول.کارکرد قدم ها و جلسات هر روز بیشتر و بیشتر به خود شناسی میرسم
پاسخ
میل و مصرف را از دست دادن سنجیدن عواقب کار با مشورت .جلسه را مهم دانستن و شرکت در جلسات .دست برداشتن از تصورات منفی از زاویه بهتر دیدن .به فکر بکر اعتماد نکردن .بیماری را جدی گرفتن .پذیرفتن خودم و دیگران و درک انها .مسایل را یک به یک حل کردن . هدف مند زندگی کردن .
و تمامی این گفته ها را فقط برای امروز اجرا کردن چرا چون بهبودی من پس انداز ندارد و من روزانه ممارست به تمامی این مسایل هستم .......
پاسخ
امروز سعی میکنم در موارد مهم 24 ساعت صبر کنم و مشورت کنم و سپس تصمیم بگیرم ولی این همیشگی نیست و گاهی فراموش میکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان