امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 7 :اخیرا بیماری اعتیاد من به چه شکل و فرم خاصی بروز کرده است؟
جنبه جسمی بیماری ما ، مصرف اجباری و بدون اختیار است . یعنی : عدم توانایی در قطع مصرف به مجرد شروع . جنبه روانی بیماری ما وسوسه و یا میل شدید مصرف است . حتی وقتی که زندگی خود را نابود می کنیم . جنبه روحانی بیماری ما ، خودمحوری شدید ماست . ما احساس می کردیم که بر خلاف تمام شواهد موجود ، هر وقت که بخواهیم می توانیم از مصرف دست برداریم . انکار ، جایگزین کردن ، توجیه کردن ، دلیل آوردن ، عدم اعتماد به دیگران ، احساس گناه و خجالت ، آوارگی ، حقارت ، انزوا و از دست دادن اختیار ، همگی علائم و عوارض بیماری ما هستند . بیماری ما پیش رونده ، لاعلاج و کشنده است . دانستن این مطلب که مشکل ما یک بیماری است و نه ضعف اخلاقی بار سنگینی را از دوش اکثر ما بر می دارد . ما مسئول بیماری خود نیستیم ، اما مسئولیت بهبودی خود را بر عهده داریم .
پاسخ
بیماری من امروز بصورت ترس در من فعال شده .یکی شاخه های بیماری من ترس است که امروز فعال شده .ترس از اینده ترس از قضاوت وترس از پیشامد ها که البته با کمک دوستان بهبودی سعی در بر طرف کردن آن نموده ام .
پاسخ
امروز بیشتر از همه تمام ابعاد زندگیم ترس حاکم هست و تنبلی و ترس از فردا و نگرانی که باعث شده انگیزه و شوروشوق را از دست بدهم
پاسخ
زیر بنای تمام بیماری من از ترس منشا میگیره و هر موقع ترس دارم در حال استفاده از نواقص شخصیتی هستم اینها از نظر من همان بیماری اعتیاد است که شخصیت من از آن شکل میگیرد واولین انتخاب من در تصمیماتم عمل از روی این عادات و شخصیت کهنه وقدیمی من است
پاسخ
امروز بیماری من ترس از دست دادن عزیزان وماندن در انزوا انقش پررنگی به خود گرفته است
پاسخ
بیماری من امروزه دراشکال وفرم های مختلف ظاهرمیشه ودرهمه ی ان مواردنیزبه روش نامتعادل ازروی افراط وتفریط من رواقدام به عمل میکنه مثلادرانجام کارهای خونه.
پاسخ
منظور سوال نیت و زیر بنا را سعی کنیم به کمک راهنما بررسی کنیم بزرگترین ارزش ما باید در نظر خودمان باشد اما مشکل این است در نظر دیگران ارزشهایمان را میبینیم امروز بررسی کنیم ببینیم چه قدر کارهایمان طبق اصول برنامه است مانند کار تلاش عشق ایثار

بیماری ما به صورت فعالیت نداشتن ظهور میکند
پاسخ
وقتی با دقت نگاه میکنم ، بیماری امروزه در تمام مراحل زندگیم رخنه کرده و موجب از دست دادن اختیار زندگی خود شده ام ، بطور مثال : تنبلی ، که باعث ناامیدی خفیف شده ، هرچند خفیف اما بازدارنده است .
هنوز منتظره یک اتفاق خاصم
پاسخ
بيمارى اعتياد هر زمان كه من جلسه ، راهنما، و اصول روحانى رو رعايت نمى كنم در وجود من خودش را نشان ميدهد . اخيرا براى من به صورت مقايسه، خشم، و طمع خودش را نشان داده و بهبودى من رو دچار چالش برده و در روز حال من رو بد كرده و رابطه ام رو با خداوند ضعيف كرده . در اين حالت ها من همش در حال جنگم و خود خورى و خسارت زدن .
پاسخ
هر روز به یک شکلی بروز میکند ...

لذت طلبی ، شهوت رانی ، جنس مخالف ، نارضایتی از وضعیت مالی،اجتماعی ، کاری و ...، احساس تفاوت ، احساس مقایسه ، کنترل های الکی ، جلسه نرفتن ، قضاوت کردن ، و....

که ممکن است هر کدام در یک روز بروز بدهند و ممکن است همه اینها در یک روز و در یک زمان شکل و فرم خود را بروز بدهند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان