امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل کمک
وقتی قادر به برقراری ارتباط با دیگران و کمک به آنها هستیم ، رشد روحانی خود را تشخیص میدهیم .

همه ما از هدیه بهبودی که معتاد در حال بهبودی دیگری با ما در میان گذاشته ، برخوردار بودهایم . به این خاطر سپاسگزاریم . وقتی آنچه به ما داده شده را به رایگان با دیگران در میان میگذاریم ، سپاسگزاری خود را ابراز میکنیم . پیام فردی ما تنها زمانی به تازه وارد کمک میکند که با او در ارتباط باشیم.

کمک من مؤثر است . امروز، به دیگران دست یاری میدهم.
پاسخ
ما با در میان گذاشتن ان چه را که داریم میتوانیم انرا حفظ کنیم کمک کردن میتواند مرا بدیگران نزدیک تر میکند کمک کردن تمرینیست برای هر چه بیشتر مسولیت پذیری ....
پاسخ
در اوایل پاکی این جمله خیلی به من کمک کرد مگر میشود تو به بچه های معتاد خدا کمک کنی و خداوند به تو کمک نکند
روزهای اول به من کمک کرد درک امروزم این است که من هر چقدر خواهان دریافت کمک بیشتری باشم مسیر برایم هموارتر خواهد بود
پاسخ
اصل کمک یعنی کمک با عشق و بلاعوض...

در اصل کمک ما نباید هیچ چشم داشتی بابت کمکی که میکنیم داشته باشیم. من یاد گرفتم تمام آنچه که در این انجمن به رایگان آموختم با تمام وجود و از سر عشق به دیگر

دوستان هدیه کنم. این کار به خود من هم کمک میکنم که در چرخه بهبودی باشم
پاسخ
زمانی که در حال خدمت هستم، بیماری رهایم میکند. واقعیت این بود که من درحال کمک به خودم بودم.
پاسخ
زمانی که امدم انجمن درخواست کمک کردم تمام دوستان بهبودی عاشقانه بدونه هیچ شرطی دست من را گرفتن وکمک کردن تا پاک ماندم ومن هم هروقت کسی دست نیازدراز کنه عاشقانه خدمت بلاعوض می کنم کمک یعنی دوست داشتن همدیگر وفقط کمک یک معتاد توانست به من معتاد کمک کند
پاسخ
ما با در میان گذاشتن آنچه که داریم ، میتوانیم آنرا حفظ کنیم
ایمان دارم که برنامه به من کمک کرده ، ایمان دارم که ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر کار میکند ، و باعث ارزش درمانی شده است
اما من کدام معتاد هستم ؟
ایا تمایل دارم که در دسترس معتادان قرار بگیرم ؟
آیا تمایل دارم که بخشی از ساعات روزانه خود را به na اعانه کنم ؟
آیا در جهت ارزش درمانی چه کمکی میکنم؟
پاسخ
روز اولی که جلسات آمدیم تصور کنید ، با چه در به دری و ناامدی و ناباوری همراه بود؟>

اگر کمک دوستان همدرد نبود چه اتفاقی برای هر یک از ما می افتاد ؟ آیا هنوز پاک بودیم ؟ آیا از همان راهی که آمدیم بر نمی گشتیم ؟ الان در چه وضعیتی بودیم ؟

با پاسخ به این سوالات در ذهن خود می توانم اهمیت کمک به یک تازه وارد و یا دوست بهبودی را عمیقا درک کنیم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان