امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل پشیمانی
قدمها تغییر بزرگی در یک زندگی تحت تسلط  گناه و پشیمانی بوجود می‌آورند . آینده ما تغییر میکند ، چرا که مجبور نیستیم از کسانی که به ما صدمه زدهاند، دوری کنیم.

بسیاری از ما با احساس سرشار از پشیمانی نسبت به گذشته به معتادان گمنام میآییم . قدمها به ما کمک میکنند این احساس پشیمانی را از بین ببریم . زندگی خود را بررسی میکنیم ، خطاهای خود را میپذیریم ، آنها را جبران میکنیم و با مهربانی سعی در تغییر رفتار خود میکنیم. با انجام این کار، احساس شادیبخش آزادی را به دست میآوریم. 

قدمها مرا از پشیمانی درباره گذشته نجات داده است . امروز ، چشم انتظار زندگی جدید خود در بهبودی هستم.
پاسخ
من باید پشیمانی را خطاهایم را دیده و پذیرفته باشم تا بتوانم کمک دریافت کنم محق بودن فقط مرا از مسیر خارج میکند گفته کتاب تسلیم شو تا پیروز شوی ...
پاسخ
اینکه در مورد کارهای گذشته خودم پشیمان باشم نقطه عطفی برای بهبودی من است . اما سوالی پیش می آید :

پشیمانی تا کی ؟ آیا پشیمانی برای من سود و منفعتی دارد؟

من میتوانم بابت خطاهایم چه در گذشته و چه حال تجربه کسب کنم و از آنها برای تکرار نکردنشان استفاده کنم . و دیگر لازم نیست بار پشیمانی را به دوش بکشم و ازش

رنجشی درست کنم که زندگی مرا به مخاطره بیاندازد. نگهداشتن احساس پشیمانی هیچ منفعتی برای من ندارد ولی از تجربه حال خرابیم میتوانم استفاده کنم.
پاسخ
پشیمانی در عمل بسیار زیبا است ولی من گاهی فراموش میکنم و دوباره تکرار اشتباه میکنم
و گاهی سو استفاده میکنم یعنی مظلوم نمایی میکنم و میگویم پشیمانم در صورتی که پشیمانی یکسری مشخصات بارز دارد که چیزی درونی است که هر شخص خود میداند و خداوند
پاسخ
وقتی فهرست قدم هشتم را تکمیل کردم و به آن نگاهی انداختم، متوجه شدم که نمیتوانم بیش ازاین حق به جانب بود و از دیگران بیش از حد توقع داشت. واقعیت چیز دیگری بود.
پاسخ
من باکله باری از عجز وبدبختی وپشیمانی وخودزنی واحساس گناه امدم به انجمن ولی باکردقدم فهمیدم که اگر پشیمان ازکارهای گذشته نمی شدم هرگز پاک نمیشدم وپاک نمی ماندم پشیمانی جزعی از فرایند بهبودی است
پاسخ
امروز در راستای افکار ازاردهنده خودم اقدام میکنم .تراز میگیرم و نقش خود رو در میارم .حرکت میکنم در صورت امکان جبران خسارت میکنم و یا توقع خود رو کم میکنم.و می اموزم مهم نیست اشتباه کرده باشم ولی سعی میکنم از تجربه ها استفاده کنم و تکرار اشتباه نکنم
پاسخ
یادمه قبل از ورود به na بیش از اندازه با احساس پشیمانی درگیر بودم ، اخساس میکزدم که تمامی زندگیم تا به الان موجب تخریب انسانییت است ، این حس موجب آن شده بود که به زندگی فکر نکنم ، اما با ورود به برنامع و کارکرد قدمها با تغییر آشنا شدم ، تغییر الگوی رفتاری نیازی بود که توانست در این نسیر به من کمک کند
پاسخ
اگر حس پشیمانی و گناه بعد از عمل کردن به اشتباهاتمان در ما پدید نیآید ، به معنی این است که بیماری مان فعال شده و جلوتر از ما در حرکت است . وقتی ما پشیمانی را تجربه می کنیم ، روی کردمان نیز تغییر خواهد کرد و شاید دیگر اشتباهی که باعث پشیمانی ما شده را دیگر هرگز تکرار نکنیم و یا لاقل خیلی کمتر انجام بدهیم و در مسیر فرآیند بهبودی قرار بگیریم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان