امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل شکست
چیزی در شخصیت خود ویرانگر ما وجود دارد ، که همیشه خواستار شکست است .

من بیچاره ؛ غم و اندوه مال من است ؛ به من نگاه کن ، زندگیام چقدر آشفته است ! من زمین خوردهام و مهم نیست چقدر سخت تلاش میکنم ، به هر حال همیشه شکست میخورم . بسیاری از ما در حالی که این ترجیع بند غمگین را زمزمه میکردیم ، به NA آمدیم .   

زندگی دیگر این گونه نیست . درست است ، گاهی اوقات هنوز سردرگم هستیم ؛ حتی در مواقعی زمین میخوریم . گاهی اوقات احساس میکنیم نمیتوانیم در زندگی خود به جلو حرکت کنیم ، مهم نیست چقدر سخت تلاش میکنیم . اما حقیقت موضوع این است که با کمک سایر معتادان در حال بهبودی در NA دستی را پیدا میکنیم که ما را از زمین بلند میکند ، گرد و خاک ما را میتکاند و به ما کمک میکند همه چیز را از نو شروع کنیم . امروز این ترجیع بند جدید را در زندگی خود زمزمه میکنیم.

اگر دم از شکست زدم، به یاد میآورم که راهی برای پیشرفت هست . تشویق و پشتیبانی از سوی NA را میپذیرم .
پاسخ
از دو زاویه به شکست نگاه میکنم ، اول اینکه از شکستهای قبلی هیچگونه درسی نمیگیرم ، دوم اینکه شکست و عدم توانایی بخشی از تجارب من شده ، به گونه ای که هزینه ی یک تجربه کردن میتواند سنگین باشد ، از آن دسته از معتادانی هستم که کلا به تجربه دیگران اکتفا نمیکنم ، و جستجوگرانه را دوست دارم
پاسخ
امروز تمرین شکست نمیکنم چرا که از من قربانی من محق من همه بهم ظلم کردنند ووو دست برداشتم و اصلا جزو باورهای جدیدم نیستند تسلیم در برابر شکست چیزی جز فعالیت بیماری و وارد انزوال و انحطات روحانی برایم در بر ندارد ....
پاسخ
امروز من از شکست ها درس میگیرم و هیچ وقت خودم را نادم و پشیمان تلقی نمیکنم. شکست باعث رشد من در برنامه میشود . من سعی میکنم از شکست دیگران درس بگیرم تا

اینکه خودم شکست را تجربه کنم . مثلاً خیلی دوست دارم تجربه دوستانی که لغزش کردن را بشنوم . یا کسایی که با یک بی احتیاطی موجب خسارت شده اند .

اینها درس هایی هستند که آسان و به راحتی بدست نیامده اند .
پاسخ
لازم بود غرورم کمرنگ وحتی ازبین برود... شکست در برابر اعتیادم این شرایط را فراهم کرد. قبول کردم که به تنهایی کاری از دستم ساخته نیست.
پاسخ
هميشه درگذشته خودراسرزنش ميكردم كه هيج وقت من شانس ندارم وخيلى بدشانس هستم همه بدبختيها براى من است دست به هركارى ميزنم جزشكست جيزى نصيب من نميشود ولى وقتى به انجمن امدم متوجه شدم كارهايي كه انفجارى انجام شود باعث شكست مى شود ولى وقتى بامشورت مى توانم شكست را با پيروزى عوض كنم!!
پاسخ
شکست لازمه پیروزی است ، وقتی ما شکست می خوریم برنامه به ما نمی گوید نامید شویم و ایمان خود را به نیروی برترمان از دست بدهیم ، بلکه می گوید با عظم و جدیت بیشتری تلاش خود را مضاعف کرده ، تجربه بگیریم و مشورت کنیم و دعا و مراقبت نموده و با عظم بیشتری به مسیر خود ادامه بدهیم و قطعا از شکست های قبلی تجربه های زیادی بدست می آوریم که به جلو سوق خواهد داد .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان