امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل گمنامی
اگر به اصل گمنامی وفادار بمانیم ، انگیزه نفع شخصی... که در گذشته درد زیادی را به همراه آورد، از میان میرود.

واژه گمنامی به خودی خود به معنای نداشتن نام است ، اما اصل مهمتری در گمنامی برنامهNA تأثیرگذار است: اصل از خود گذشتگی . وقتی به عجز خود در برابر اداره زندگی اقرار میکنیم، قدم اول خود را از اراده شخصی دور میکنیم و به سوی از خود گذشتگی هدایت میکنیم. هر چه کمتر سعی کنیم زندگی خود را بر اساس اراده شخصی اداره کنیم، بیشتر به قدرت و هدایتی که زمانی شدیداً بدان نیاز داشتیم، دست پیدا میکنیم. 

خدایا، مرا از اراده شخصی نجات بده . به من در درک اصل گمنامی کمک کن؛ به من کمک کن با از خود گذشتگی زندگی کنم.
پاسخ
گمنامی در جلسات یعنی همه ما در یک کفه ترازو یکسان دیده میشویم دارای و نداری یا در جامعه چه کاری یا شخصیتی را دنبال میکند برای فرقی نداره ما در مجموعه بیرون ان اای شاید اشنایی جایی داشته باشیم کارهایمان بهتر پیش میرود اما در انجمن هر چه ناشناش یا گمنام باشیم بهتر در روند بهبودی قرار میگیرم و تمایل درون من از هر اشنایی بیرونی میتواند بتوانم در مسیر رشد قرار بگیرم گمنامی یعنی مثل تار و پود قالی به تمام شیرازه بزنامه تنیده شده است و اگر گمنامی را از این تا رو پود بکشم بیرون برنامه معتادان گمنام شبیه یک جسد بیروح میشود ...
پاسخ
گمنامی به نظر من یعنی صداقت ، فروتنی از خودگذشتگی و ...........
در کل درک من این است دوری از نواقص و کمبودها حتی زمانی که در جایی دانش و آگاهی بیشتری نسبت به دیگران دارم حفظ برابری و اتحاد اولویت اولم باشد
پاسخ
گمنامی از نگاه من یعنی ، بدون چشم داشت تلاش کردن
سهم خود را دیدن و با تمام توان در جهت تسلیم عمل کردن
یعنی خود را مهم نشمردن
یعنی ایمان راسخ به موضوعی داشتن
پاسخ
وقتی وارد برنامه شدم، هنوزهم به دنبال دیده شدن و مطرح کردن خودم بودم. گمنامی تمرینی بود برای دورزدن غرورم.
پاسخ
گمنامی به منزله یک ستون روحانی است که تمامی انجمن معتادان گمنام بر روی آن اساس ساخته شده است .

گمنامی اصلی لزومی است که باعث بقای ثباتی که در انجمن ما لازمه بهبودی شخصی است می گردد .

گمنامی یکی ار کلید های طلایی برنامه های 12 قدمی است .
پاسخ
کلمه گمنامی را بارها و بارها در جلسات ، کارکرد سنت ها و مشارکت اعضا شنیده ایم و یکی از کلمات استفاده شده در معتادن گمنام است . یعنی ما گمنامی داریم و خارج از انجمن به عنوان یک فرد عادی هستیم و داخل انجمن نیز در عین گمنامی مسیر بهبودی خود را دنبال می کنیم و خدمت می کنیم و برای رشد هر چه بیشتر خود در انجمن تلاش می کنیم و انتظار هم دیگران گمنامی ما را حفظ کنند و هم ما گمنامی دیگران را حفظ کنیم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان