امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل وعده رهایی
معتادان گمنام تنها یک چیز را وعده میدهد و آن رهایی از اعتیاد فعال است...

البته پس از گذشت مدتی از بهبودی ، رفته رفته اتفاقات خوبی در زندگی ما روی میدهد . هدایایی به ما ارزانی داشته میشود، هدایای روحانی ، هدایای مادی ، هدایایی که همیشه در رؤیا میدیدیم و هرگز جرأت نکردیم برای دستیابی به آنها امیدوار باشیم . اما این هدایا، هدایای واقعی هستند ، آنها را فقط به این خاطر که عضو NA شدهایم به ما وعده  ندادهاند. تنها چیزی که به ما وعده داده شده، رهایی از اعتیاد است ، و همین هم خیلی زیاد است !

وعده رهایی از اعتیاد به من داده شده است . هدایایی که دریافت میکنم از مزایای بهبودی هستند.
پاسخ
انجمن معتادان گمنام نوید وعده رهایی را میدهد و لی این نیست وارد برنامه شوم توقف کنم بگویم چرا من رها نمیشوم من باید شروع کنم برای هوشیار ماندن رعایت اصول و نظم انظباط داشتن جهت دادن به زندگی روشن خوب سالم در روابط با خودم دیگران یعنی خانواده و جامعه و خداوند و انها را بسط و توسعه دهم برنامه چگونگی عملکرد را میطلبد و من برای ازادی رهایی و ارامش باید تغییر کنم ....
پاسخ
انجمن معتادان گمنام وعده رهایی را به من داده اما به شرطی که من اصولی که انجمن و برنامه به من گفته را مو به مو رعایت کنم و انجام دهم. 

در حال حاضر من در بهبودی به رهایی نرسیدم ولی آزاد هستم . آزادی من زمانی اتفاق افتاد که اصول روحانی نسبتاً رعایت کردم

و اگه طالب رهایی هستم میبایست ترس که ریشه اصلی بیماری من است را کنار بگذارم و اصول را مو به مو انجام دهم تا وعده NA که همانا رهایی است محقق گردد.
پاسخ
درک امروزم از رهایی این است
که من از شر خودم رها شوم با کارکرد قدم ها و اجرای اصول روحانی و هر چه بیشتر درک و اجرایشان برایم راحت تر میشود
پاسخ
وعده رهایی از اعتیاد فعال تنها وعده ایست که برنامه به ما میدهد و در راستای این وعده همه ی اعضای معتادان گمنام در تلاش هستند

خط مشی بهبودی فردی در جهت پیام رسانی در گروه های معتادان گمنام در چارچوب وعده رهایی است ،
وعده ای مه میبایست مپقع بیان آن درگیر قلو نشویم
پاسخ
وقتی واردانجمن شدم فقط یک وعده به من دادن رهاشدن از بیماری فعال اعتیاد
به من گفتن اگرمصرف موادرا کنار بگذاری می توانی هرچه درگذشته خراب کردی به مرور ترمیم کنی
وعدرهایی یعنی ازادی وامید
پاسخ
برنامه دوازده قدمی انجمن معتادان گمنام وعده ی رهایی و توید شادی را داده. و برای رسیدن ب زندگی عاری از مصرف و رنج اصل رهایی شرط لازم میباشد ولیکن کافی نیست. رهایی از اعتیاد و مصرف ب معنای شفا یافتن نیست استارت یک راه و روش درست زیستن است ک لازمه آن آموزش پڋیری و دست کشیدن است. هدایای این گام اولیه در تمام جوانب بیرونی و درونی فرد معتاد مشهود و کاملا آشکار است
پاسخ
در ابتدا، تنها وعده، رهایی از اعتیاد فعال بود. اما بعداز سالها متوجه شدم که اعتیاد فعال معانی متفاوتی دارد. بعداز رهایی از موادمخدر، رهایی از نواقص و ترمیمِ روح خودمحور من، در دستور کار قرار گرفت.
پاسخ
وعده ای که از بابت رهایی از زنجیر محکم اعتیاد به ما داده شده بود ، با ورود به انجمن معتادان گمنام و قدم نهادن در مسیر بهبودی برای همه ما به وقوع می پیوندد . با صبر و رهنمودهای دوستان بهبودی و نشریات NA و کمک از خداوند مهربان ، این مسیر را با هم طی می کنیم . ما به تنهایی نتوانستیم ، اما با هم در انجمن می توانیم مسیر بهبودی را طی کنیم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان