امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم چهارم سوال 77 : چگونه برای خود و دیگران اهمیت قائل می شوم؟
مهم است به کارهای درستی که انجام داده ایم و تاثیر خوبی روی خودمان و دیگران داشته اند نیز بپردازیم . ما این کار را به دو دلیل انجام می دهیم . اول اینکه می خواهیم توسط کارکرد قدم چهارم ، تصویر کاملی از خود بدست آوریم . نه فقط تصویری یک جانبه . دوم اینکه بدانیم ، بیشتر ویژگی های شخصیتی و رفتارهایی را می خواهیم در زندگی مان داشته باشیم .
پاسخ
اگه قرار باشه من برای دیگران اهمیت قائل باشم بایست اول برای خودم اهمیت قائل باشم و خودم را مهم بشمارم. احترام و ارزش قائل شدن به خودم باعث میشه که به

ارزش ها و اعتقادات دیگران هم اهمیت بدم . مثلا: اجازه بدم دیگران نظرات و انتقادات خودشونو نسبت به یک موضوع و حتی من ارائه بدن . من بایست دست از خودمحوری بردارم

و با خودم و دیگران نجنگم . قرار نیست سر تعظیم برای هرچیزی فرود بیارم ولی قرار هم نیست مانع ایجاد کنم .
پاسخ
با کارکرد این قدم و شناخت احساسات و رنجشهایم وقتی انها را میشناسم و به درون خود رجوع میکنم و انگشت اشاره را به سمت خودم میگیرم و زمانی که کینه ها از بین میرود جای خود را به مهربانی و عشق میدهند و این شروعی تازه است
پاسخ
امروزه یاد گرفتم که هم برای خود و هم برای همنوعانم ارزش قائل شوم
اما این موضوع تا زمانیست که شرایط بر وقف مراد است ، وقتی همه چی خوب پیش میره منم خوبم و همه چی عالیه ، اما وقتی که شرایط هراب میشود ، نه برای خودم و نه برای هیچ کس و هیچ چیز ارزش قائل نمیشوم ، هیچی برام مهم نیست دیگه
متاسفانه در شرایط سخت رفتارهای من کاملا از روی بیماری بروز میکند
برای خودم و دیگران دعا میکنم
پاسخ
احساس همدردی کردن با دیگران من جزیی از کل هستم و انچه را برای خود می پسندم برای دیگران هم می پسندم به خود و دیگران احترام ی گذاذم و سعی می کنم طبق ارزش ها واحساسات خود و انها حرکت کنم
پاسخ
وقتی خواسته های دیگران را بر خواسته های مقدم بدارم و از خودگذشتگی را تمرین و تکرار کنم ، کم کم دیگران نیز مرا درک می کنند و برای من اهمیت قائل می شوند و متقابلا من نیز برای آنها اهمیت قائل می شوم .
پاسخ
با سلام....
از دوست داشتن خودم شروع کنم تا کم کم بتوانم دیگران را هم دوست داشته باشم.

یک مفهوم سوال اینستکه خودم را جای دیگران بگذارم یعنی وقتی خودم مرتکب اشتباهی شدم دوست دارم با من چه برخوردی کنند؟ (بخشیدن) پس سعی کنم اشتباهات دیگران را ببخشم. چیزی را که خودم دوست دارم برای دیگران هم دوست داشته باشم.

گوش دادن به حرفهای کسیکه از او رنجش دارم ، سکوت در جلسه و خوب گوش دادن ، اگر ایده ایی از کسی گرفتم و برایم کار کرد از سر انسان دوستی آنرا در اختیار دیگران قرار بدهم ، مطالعه کنم و با سند و مدرک حرف بزنم ، خودم و دیگران را یک انسان ببینم ، من فقط درک و فهم خودم را از NA بگویم و به طرف مقابل حق انتخاب بدهم ، اگر کسی اشتباه کرد اگر میتوانم کمکش کنم اگر نمیتوانم لااقل بارش را سنگین تر نکنم.

در یک کلام قبل از قضاوت هر کسی کم با کفشهای او راه بروم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان