امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل یادگیری
این برنامه مخصوص یادگیری است.

یادگیری در دوران بهبودی، فعالیتی سخت است. اکثر اوقات یادگیری چیزهایی که بیشتر باید بدانیم، سختتر است. بهبودی را فرا میگیریم تا خود را برای تجربیات زندگی آماده کنیم. وقتی به صحبتهای دیگران در جلسات گوش میدهیم، یادداشتهای ذهنی برمیداریم تا بعدها بتوانیم به آنها رجوع کنیم. برای آمادگی، یادداشتها و متون خود را در فواصل میان "درسها" مطالعه میکنیم. درست همان طور که دانشآموزان فرصت بهرهگیری از دانش خود را در طول امتحانات دارند، ما نیز فرصت استفاده از بهبودی خود را در مواقع بحرانی زندگی در اختیار داریم.
پاسخ
یکی از اصولی که من در انجمن به آن نیاز دارم ، یادگیری است. یادگیری در برنامه به من در مواقع بحرانی کمک خواهد کرد تا از اندوخته خود در انجمن استفاده کنم تا نجات پیدا کنم. 

در NA هر عضوی میتواند از دانش انجمن برای خود استفاده کند و هیچ محدودیتی ندارد . یک عضو تازه وارد همان اندازه میتواند از ظرفیت های انجمن استفاده کند که یک عضو قدیمی

از آن بهره میبرد . برای یادگیری نیاز است از تجربیات دیگر اعضا و نشریات و همینطور تجربیات تلخ و شیرین خود در انجمن استفاده کنیم  تا در مسیر بهبودی با گام های مستحکم تر

پیش برویم.
پاسخ
با حضور در جلسات و کارگاههای آموزشی فهمیدم
هر چقدر بیشتر در فرایند یادگیری قرار میگیرم میبنیم که نیاز بیشتری به حضور دارم
پاسخ
اتفاقا با فروتنی هر چه تمام عرض کنم که هنوز ان روحیه تازه واردی در من هست و هنوز این احساس را ندارم که من برای آموزش دادن هستم

هنوز در هر مکان که قرار میگیرم بیشتر بدنبال یادگیری هستم و اصل آموزش پذیری را در تمام مراحل زندگی به کار میگیرم
چون باور دارم که تمام اموخته های من خیابانی هستند
پاسخ
یادگیری جزو لاینفک بهبودی ما میباشد و تمایل و تعهد را میطلبد و دریچه افکار باز درخواست کمک از نیروی برتر و فروتنی داشتن ..
پاسخ
خیلی زود متوجه شدم که دربرنامه، یا باید درحال یادگیری باشم و رشد کنم و یا تظاهر به دانستن داشته باشم و متوقف بمانم.
پاسخ
هر روز در معتادان گمنام ، یک چیز جدیدی می آموزیم ، چه در جلسات و از مشارکت دوستان بهبودی ، که در جلسات قدم ، سنت ، مفهوم ، چه در خدمات ، هر چه جلوتر می رویم ، وسعت مطالب برای یادگیری بیشتر می شود . و فرآیند ادامه دارد .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان