امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل ارتباط
بیماری اعتیاد ما را منزوی کرد... به خاطر کینهتوزی، رنجش، خودمحوری و خودجویی خود را از دنیای خارج جدا کردیم .

برنامه NA به طور ویژه برای افرادی مثل ما طراحی شده است . این برنامه به ما کمک میکند با روش درستی که باید بر اساس آن زندگی میکردیم، دوباره ارتباط برقرار کنیم و ما را از انزوا نجات میدهد . دیگر درباره وضعیت‌مان به خود دروغ نمیگوییم ؛ عجز خود و غیر قابل اداره بودن زندگیمان را میپذیریم. ایمان داریم که زندگی ما میتواند بهتر شود، بهبودی ممکن است و خوشبختی دائماً دور از دسترس ما نیست. صداقت پیدا میکنیم ؛ دیگر خود را پنهان نمیکنیم ، «حاضر میشویم و حقیقت را میگوییم»، مهم نیست این حقیقت چه باشد. با این کار، زندگی فردی خود را با زندگی دنیای اطراف مان پیوند میدهیم.

ما معتادان نباید در انزوا زندگی کنیم . اگر قدم های دوازدهگانه را انجام دهیم ، این قدمها میتوانند ارتباط ما با زندگی و زندگی کردن را برقرار سازند.

جزیی از زندگی اطراف خود هستم . برنامه خود را  انجام میدهم تا ارتباطم را با دنیا تقویت کنم.
پاسخ
یکی از اصولی که در انجمن معتادان گمنام و کلا در زندگی به آن نیاز دارم ارتباط است. من در گذشته فردی منزوی و تنها بودم که نهایت ارتباط گذاشتن من در حد یک سلام و

احوال پرسی بود . 

انجمن راه ارتباط برقرار کردن را در اصل یادگیری به من آموخت و من رفته رفته ارتباطم با دنیای بیرونم بیشتر شد و توانستم دیگران را بپذیرم . 

در انجمن ما بخاطر صمیمی تر شدن ارتباط هایمان فرصت اشتباه را بهم میدهیم .
پاسخ
ارتباط اصل بهبودی است
هر چه بیشتر ارتباط داشته باشم کمک بیشتری دریافت میکنم خدمت به من خیلی کمک کرد تا ارتباطات خود را افزایش دهم
پاسخ
پس از یک انزوای طولانی در مصرف ، و الگوهای بسیار غیر اصولی وارد برنامه شدم .
نتیجه گرفتم که باید از انزوا خارج بشوم و وصل بدنه احتماع شوم
بارها شکست خوردم اما امروزه یاد گرفته ام که برای خودم ارتباط با هر کس و هر چیزی را تعریف کتم
مثال وقتی که رابطه کاری را درگیر احساسی نکنم ، رابطه احساسی را درگیر رابطه مالی نکنم
یعنی که در هر موضوعی از خودم بپرسم ، چرا اینجا هستم
پاسخ
عایدات مصرف مواد و بیماری اعتیاد قطع شدن ارتباط با خود خانواده و جامعه بود و تمامی ارتباطاتنصفه نیمه و از روی بیماری بود امروز ارتباط سالم به ما کمک میکند حد و مرزها را تشخیص دهیم و نوع برقراری ارتباط را برای خود تعریف کنیم ...
پاسخ
درانجمن یادگرفتم که من جزیی ازکل هستم وهرچه زودتر به جامعه برگردم ارتباط بااطرافم بیشنر خواهدشدوباید ازانزوایی که مثل زنجیرخودبه دست وپا بستم رها شوم وازمنیت دست برداشتن
پاسخ
دیگر نیازی احساس نمیکنم که برای وصل شدن به هر انسانی خود را به درودیوار بکوبم. واقعیت این بود که سلسله ارتباطات درون برنامه خلاء عمیق مرا پُر کرده است. ارتباط با راهنما، جلسات و از همه مهمتر، نیروی برتر.
پاسخ
در تمام دوران اعتیاد فعال ما از ارتباط با پیرامون خود با جامعه و کسانی که دوست شان داشتیم ، محروم بودیم ، در کنج خلوت تنهایی خود ، مانند پرنده ای در قفس ، همیشه در حسرت روابط خوب با دیگران بودیم ، با گام نهادن در مسیر بهبودی و طی کردن این مسیر ، به مرور اعتماد به نفس لازمه جهت برقراری ارتباط با دیگران را پیدا می کنیم و به مرور زمان روابط تیره و تار گذشته مان به روشنایی تبدیل می شود .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان