امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل خیرخواهی
بهترین نمونه نیت خیر در خدمت مشاهده میشود ؛ خدمت مناسب " انجام عمل درست با دلیل درست " است.

با به کار بردن چند اصل روحانی بسیار ساده اثرات بیماری خود را تغییر میدهیم . برای مقابله با جنبه خودمحوری اعتیاد خود ، یاد میگیریم اصل خیرخواهی را به کار گیریم.  به جای اینکه فقط به دنبال خدمت به خود باشیم ، خدمت به دیگران را آغاز میکنیم . به جای اینکه فقط به چیزی که از موقعیتی نصیب ما میشود ، فکر کنیم ، یاد میگیریم ابتدا منافع دیگران را در نظر بگیریم. وقتی با یک تصمیمگیری اخلاقی روبرو میشویم ، ابتدا صبر میکنیم ، اصول روحانی را به یاد میآوریم و درست عمل میکنیم.

در هر جایی که حضور دارم و در هر کاری که انجام میدهم ، به دنبال خدمت به دیگران هستم ، نه فقط خدمت به خود . وقتی با معمایی روبرو میشوم ، سعی میکنم عمل درست را با دلیل درست انجام دهم.
پاسخ
در کتب گوناگون خیر خواهی به همراه نصیحت آمده ولی در انجمن ما کسی را نصیحت و ارشاد نمیکنیم و از حرفهایی که میزند برعلیه خودش استفاده نمیکنیم بلکه به او فرصت

میدهیم تا به اشتباهش اقرار کند و دنبال راه حل بگردد.  خیرخواهی ما در انجمن به حالت عشق دادن و دلسوزی کردن است . تجربه شخصی من این است که من برای خیرخواهی

به طرف مقابلم به آن توصیه میکنم و آن را تشویق میکنم تا به توصیه من گوش دهد ولی تصمیم نهایی را به عهده خودش واگذار میکنم . من هیچ وقت برای خیرخواهی چیزی را به 

زور تحمیل نمیکنم و در وقت اشتباه او را تحقیر و یا سرزنش نمیکنم.
پاسخ
تا به امروز یاد ندارم که برای کسی خیرخواهی را خواستار نباشم ، و همیشع از صمیم قلبم خیرخواه دیگران بوده ام

اما این برای دیگران است و برای خودم چی ؟؟

وقتی که در راستای خیر خواهی قرار بگیرم ، وقتی که مسیر اشتباه است وقتی که فرایند اشتباه است ، نتیجه آن هم به خیرخواهی ختم نمیشود
پاسخ
تا زمانیکه قدمها و سنتها را درک و به اجرا در اورم روزانه در تماس با بهبودیم داشته باشم میتوانم در خدمات در جامعه خانواده نیت خیر داشته باشم
زندگی به روال برنامه برایم نیت خیر به ارمغان میاورد ....
پاسخ
من ازخودم شروع کردم به دوست داشتن وکم کم تمرین کردم به دوست داشتن دیگران
من خودم رابخشیدم به خاطر کارهای نادرست ویادگرفتم دیگران راببخشم
من دیگرخودراسرزنش به خاطرکارهای غلط گذشته نمی کنم ودیگران هم راسرزنش نمی کنم
دوست داشتن خودودیگران وقضاوت نکردن ومشورت گرفتن ومشورت دادن وبایدونبایدهاراکنار گذاشتن
من مثل گذشته نیستم امروزمن همه رادوست دارم وهمیشه امده کمک به دیگرا ن هستم یعنی عشق بلاعوض
من هرگاه نیت خیر خواهی برای دیگران داشته باشم درمسیردرست قرار میگیرم همیشه خیرخواه دیگران باشیدتاخدواند دوست شما باشد
پاسخ
کمک به تازه واردین، فرصت تمرین و بکارگیری اصل خیرخواهی را دراختیار من قرار داد.
پاسخ
واژه خیر خواهی برای من در خدمت در انجمن معتادان گمنام و خدمت به خانواده و جامعه تداعی شد . ما با تلاش و کوشش خود در انجمن در راستای رساندن پیام و کمک به سایر همدردانمان ، اصل خیر خواهی را تجربه می کنیم ، که در دوران اعتیاد فعال مان فرسنگ ها از آن به دور بودیم .
پاسخ
خیرخواهی هم یکی از ارزشهای انسانی من است و بصورت روزانه آنرا تمذین میکنم ، بطور مثال وقتی در جمع حضور دارم بدنبال خودم نیستم و خیر جمع را میخواهم ، در برنامه هم همینطور ، همیشه برای بکارگیری این اصل دعا میکنم و خواهان آن هستم ، زمانی که شخصی با من مشورت میکند واقعا بدنبال خیر خواهی هیتم و نه منافع شخص و یا منافع خودم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان