امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل آموزش پذیری
چگونه میتوانیم اشتیاق خود نسبت به بهبودی را احیاء کنیم؟ برای آن دعا میکنیم ؛ درباره آن مشارکت میکنیم ؛ و برای دستیابی به اشتیاق مورد نیاز خود تلاش میکنیم . اعضایی با مدت زمان پاکی بیشتر یا کمتر از ما وجود دارند که از اشتیاقی که ما به دنبال آن هستیم ، برخوردارند و اگر از آنها بخواهیم آن را با ما در میان گذارند ، خوشحال خواهند شد. اما برای استفاده از تجربه آنها باید روشنبینی را تمرین کنیم و دوباره آموزشپذیر شویم. وقتی برای رویارویی با عقاید جدید آماده میشویم و برای امتحان آنها تمایل پیدا میکنیم، می‌بینیم  برای باردیگر همه چیز ممکن به نظر میرسد.

در بهبودی من، همواره چیزهای بیشتری برای آموختن و فردی برای آموختن از او وجود دارد. امروز برای رویارویی با عقاید جدید آماده میشوم و برای امتحان آنها تمایل پیدا میکنم . تا زمانی که هستم، میدانم همه چیز ممکن است.
پاسخ
در برنامه از همان روز اول که وارد میشویم اموزش پذیری ما شروع میشود از خوش امد گفتن و مشارکت و عشق ورزیدن به و رعایت تایم جلسات احترام متقابل درک مثقابل و جمع گرا بودن ...
پاسخ
من ازبدو ورود شروع به یادگرفتن کردم وهمیشه مشتاق یادگرفتن هستم ولی قبلا میگفتم که من میدانم ومن میتوانم واجازه یادگرفتن رانداشتم ولی الان یک تازه واردویااعضای قدیمی می توانند به من تجربه بدهند ومن شروع به یادگرفتن کنم این شروع فرایندتغیراست ودرمسیربهبودی قرارگرفتن هست
پاسخ
آموخته ام که ندانستن همه راه حلها عیبی ندارد، میپذیرم که همه راه حلها را در اختیار ندارم. به تجربه دیگران برای یافتن راه حلهای مورد نیاز خود نگاه میکنم و به صحبتهای آنها گوش میدهم. 

چراکه آنگاه آموزش پذیرهستم و میتوانم یاد بگیریم زندگی جدید خود را با موفقیت اداره کنم. 
پاسخ
شروع کارکرد قدم، شروع اموزش بود. بامشاهده تاثیرات قدمها، آموزش پذیرتر شدم.
پاسخ
آموزش پذیری به من کمک کرد تا همیشه با دوستان بهبودی در تماس باشم
وقتی که شروع به سوال کردن کردم یا بطور فعال گوش کردم باعث گسترش ارتباطاتم شد این اصل روحانی من را از انزوا و تنهایی دور میکند و یاعث میشود غرور من کمتر و در کل نواقصم کمتر بروز کند
پاسخ
فرقی نمی کند چه مدت است پاک هستیم و یا چند سال است که در برنامه معتادان گمنام حضور داریم ، ما در هر مقطعی از پاکی در انجمن باز هم نیاز به آموزش و آموختن از یکدیگر داریم و هر روز چیزی جدید برای یادگیری در انتظار ماست .
پاسخ
فکر میکنم که یکی از دلایلی که اعضا به جلسات باز نمیگردند این است که اصل آموزش پذیری را بکار نمیکیرند ، اما بدون اقراغ عرض کنم که همیشه عضویت در معتادان گمنام را اینگونه تجربه میکنم که فارق از اینکه چه مدت از مقطع پاکیم گذشته در جلسات حضور پیدا میکنم و بدون در نظر گرفتن آنکه مشارکت اعضا از طرف چه شخصی به اشتراک گذاشته میشه ، سکوت میکنم و میشنوم و بدنبال همدلی هستم ، کلا آموزش پذیرم و این مهم را دوست دارم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان