امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل پاک ماندن
اوقات خوب میتواند یک دام نیز باشد ؛ این خطر وجود دارد که اولین اولویت خود یعنی پاک ماندن را فراموش کنیم.

برای پاک ماندن باید به یاد داشته باشیم که فقط به اندازه یک بار مصرف مواد مخدر با گذشته خود فاصله داریم. قدردان اوقات خوب خود هستیم، ولی اجازه نمیدهیم که ما را از ادامه مسیر بهبودی در معتادان گمنام منحرف کند. 

فدردان اوقات خوب هستم ، اما فراموش نکردهام از کجا آمدهام. امروز اولین اولویت من پاک ماندن و پیشرفت در بهبودی است.
پاسخ
در هر شرایطی که باشیم باید اولویت ما پاک ماندن باشد و یادمان نرود مواد چه به سر ما نیاورده است و زندگی را برای ما اشفته و غیر قابل اداره کرده بو د
و باید این تمایل را با پیشرفت در بهبودی تعمیم دهیم ...
پاسخ
امروز پاک ماندن برای من یک انتخاب عالی در جهت اهداف قدم دوازدهم است
پاک ماندن و پاک زندکی کردن ایده آلی بسیار زیباست که تا مادامی که این راه را دنبال کنم از هیچ چیز واهمه نخواهم داشت
پاسخ
هرگزدرتمام عمرم زیباتراز این جمله نیافتم که خداوند مهربان ممنون که چنین انجمنی را جلوی راه من گذاشتی که من بتوانم پاک بمانم وبه زندگی خود سروسامان بدهم پاکی بزرگترین محبت الهی هست که خداوند مهربان بمن داده
پاسخ
در ابتدا پاک ماندن ازمصرف در راس امور قرارگرفت. پس از سالها دریافته ام، برای خوداری از مصرف، نیاز است درقسمت های دیگر نیز پاک شوم.
پاسخ
تنها راه نجات من از وسوسه ها این بود که اقرار کنم و اقرار من با پاک ماندن شروع میشد . اولویت یک معتاد در مرحله اول پاک ماندن است
پاسخ
از بدو ورود به جلسات و آشنایی با انجمن پاک ماندن و پاک زیستن و زندگی عاری از هر گونه ماده مخدری برای ما مانند یک خط قرمز است و در راس بهبودی ما قرار دارد .

تمامی تلاش های ما چه در آموختن قدم ها ، سنت ها ، مفاهیم خدماتی و جلسات NA ، جهت رساندن پیام به معتادان در حال عذاب ، ابتدا نیاز به پاک بودن و پاک ماندن خودمان دارد ، یعنی پاک ماندن ما لازمه و زیر بنای تمام اصول و مبانی دیگر در انجمن است .
پاسخ
در سختترین و دشوارترین لحظات زندگیم که هیچ چیز و هیچ کس برایم مفهوم و اهمیتی نداشته و در بیماری و انزوای خود قوطه ور شده ام ، پاک ماندن و پاک بودن و یا پاکی موجب لبخند و حس رضایت همراه با ارزش و امید را در من روشن کرده ، هیچ گاه به اینکه مجددا مصرف کنم ، فکر نکردم و پاکی بالاترین اولویتم است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان