امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل عشق ورزیدن
مسئله‌ای که بیشتر از همه چیز بدان نیاز داریم، داشتن احساس خوب درباره خودمان است.

تا زمانی که میتوانید عشق ورزیدن به خود را یاد بگیرید ، ما به شما عشق میورزیم . این کلمات که اکثر اوقات در جلسات ما شنیده میشود ، روزی را به ما وعده میدهند که مشتاقانه منتظر آن هستیم ، روزی که نحوه عشق ورزیدن به خود را میدانیم.

کاری را انجام میدهم که به من در شناخت و عشق ورزیدن نسبت به خود کمک میکند.
پاسخ
عشق ورزیدن را از خودمان شروع میکنیم با کارکرد قدمها رابطه خوبی با خود ایجاد میشود و ما بیشتر با حسن هایمان دوستی و مودت میکنیم و طبیعتا کسی که عاشق خود میباشد عاشق دیگران هم هست چرا که در صلح و دوستی زندگی میکند ...
پاسخ
پس از خودزنی های درونی که سالهای سال در من عمیقا وجود داشت برنامه معتادان گمنام موهبت عشق ورزیدن را به خودم را من یاد داد و سپس به دیگران
برای خود ارزش قائل شدم و خود را پذیرفتم سپس این الگوی رفتاری تبدیل به اصلی روحانی در وجودم شد
امروزه در na با عشق ورزیدن و خانواده و محیط کار و اجتماع ان را اجرا میکنم ، با در دسترس بودن
پاسخ
من درقبل از انجمن همیشه درحال کشیدن نقشه که هرکه جلوی خواسته من هست بودم خوب و بدبرای من مهم نبود و دشمنان زیادی داشتم
ولی با ورود به انجمن اولین چیزی مرا به خود جذب کرد محبت وعشق ورزیدن دیگران وبعد عملکرد درست برای هدفهای درست
وقتی شروع به کارکرد فدم کردم فهمیدم که چه تحولی درمن به وجود آمده چون به خودباوری رسیدم وعاشق خودم شدم و با گرفتن خدمت وکارکردسنتها عاشق عشق ورزیدن به دیگران شدم
پاسخ
تا زمانی که من به خود عشق بورزم میتوانم توقع داشته باشم که دیگران هم به من عشق می ورزند.

تمرین احترام بنفس میتواند به من در این امر کمک کند تا بتوانم بیشتر خودم و دیگران را دوست بدارم و عشق بورزم. اگر بلد نیستیم که عشق بورزیم مراحل عملی معینی وجود دارد که میتواند

به ما کمک کند. چه این عشق را "احساس کنیم" یا خیر. 

میتوانیم از مسئولیتهای شخصی خود مراقبت کنیم. میتوانیم همان طور که برای یک معشوق یا دوست کارهای خوب انجام میدهیم، برای خود نیز این کارها را انجام دهیم.میتوانیم به نیازهای خود

توجه کنیم. حتی میتوانیم به ویژگیهای ارزشمند دوستان خود توجه کنیم ، ویژگیهایی مانند هوش و شوخ طبعی و آن ویژگیها را در خود جستجو کنیم. 

مطمئناً درمییابیم که افرادی دوست داشتنی هستیم و زمانی که به این درک برسیم، در مسیر خود موفق میشویم.
پاسخ
در ابتدا پیشنهاد اعضا به من این بود که به خودت سخت نگیر. البته این موضوع در همان اوایل کاربرد داشت. بعداز سالها متوجه شدم درواقع در بعضی موارد باید به خودم سختگیر باشم. من مسول بهبودیم بودم. اینکار نوعی عشق ورزی به خود بود، زیرا کمتر اسیب میدیدم.
پاسخ
با ورود به انجمن و بدست آوردن بسیاری از مواردی که همیشه در زندگی مان حسرت شان را داشتیم ، به تمام آنها عشق می ورزیم و می آموزیم عشق ورزیدن به یکدیگر را ، داخل انجمن و خانواده و جامعه و به داشته هایمان عشق می ورزیم .
پاسخ
عشق ورزیدن هم بخشی از ارزش های اخلاقی من است ، اما بکارگیری این اصل مستلزم این است که من اول خود را بپذیرم و رابطه ای خوب و آگاهانه با خودم داشته باشم ، سپس عشق ورزیدن را با خودم تمرین کنم ، پس از آن میتوانم این اصل را در همه پیرامونم بکارگیرم
حتی به طبیعت ، پرنده ، حیوانات ، و ......
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان