امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل صبر
از کاه کوه ساختن ظاهراً تخصص ماست . تا به حال شنیدهاید که میگویند برای یک معتاد ، پنچر شدن لاستیک حادثهای دردناک است ؟ یا درباره افرادی که هنگام برخورد با رانندهای بد ، رعایت اصول را به کلی فراموش میکنیم ، چطور؟ و درباره در باز کنی که خراب شده است ، همانی که از پنجره طبقه دوم به بیرون پرت کردید ، چطور ؟ وقتی از دیگران میشنویم که میگویند : «خدایا همین حالا به من صبر عطا کن!»، میتوانیم آن را درک کنیم.

صبر و تحمل را تمرین میکنم. سعی میکنم مسائل را بزرگ نکنم و با ایمان به نیروی برتر روز خود را سپری میکنم.
پاسخ
صبر را به عنوان اصلی شناخته ام که نه تنها بهبودی مرا بلکه روابط من را با افرادی که برای من منبع آزار و اذیت هستند، تقویت میکند.گاهی اوقات پذیرفتن نواقص شخصیتی دیگران دشوار است.

اما تلاش میکنم دیگران را همان طور که هستند، بپذیرم. سعی میکنم درباره دیگران قضاوت نکنم و بر اصول عشق و پذیرش تمرکز کنم.
پاسخ
اضافه روحانی.اینکه عجله نکنم صبر داشته باشم که این برنامه کار میکنه مثل اویل که اومدم گوش کردم الآن هم شنونده خوبی باشم تا بتونم تو تصمیم گیریها بهتر کمک کنم.ممنون
پاسخ
صبر در هر اموری به ما اجازه تعمق و تفکر سالم را میدهد و مشورت کردن را اسان میکند صبور بودن قضاوت را از ما میگیرد ...
پاسخ
در ابتدا مفهوم صبر برایم این بود: به خودت فرصت اشتباه را بده. اما پس از چند سال متوجه شدم که صبر یعنی:
عدم انجام اشتباهات گذشته علرغم وسوسه
پاسخ
کلمه صبر برایم دردآور بود و آن را یک وعده یی میدانستم برای فریب دادنم. زمانی ک خسته و فرطوت شدم تصمیم ب قطع مصرف گرفتم اما همچنان از کلمه صبر بیزار بودم . اما امروز متوجه شدم از اولین ساعات قطع مصرف من صبر را تمرین کردم و امروز بادیدن دستاوردهای آن، با این اصل آشتی کرده
پاسخ
صبر امروز برای من
یعنی به هر کاری 24 ساعت زمان بدهم و مشورت کنم و در میان بگذارم و اجازه دهم خداوند به من کمک کند
پاسخ
وقتى باتمام عجز خودواردبرنامه شدم ودرخواست كمك كردم وگفتم چكاركنم كه پاك شوم به من فاكتور صبررادادن وگفتن باصبربه همه خواستهايت ميرسى ومن باتمرين اصل روحانى صبر تاحدودى به خواسته خود رسيدم
پاسخ
صبر ، صبر ، صبر ........ در ابندای ورود به انجمن هر تجربه ای از دوستان بهبودی می گرفتیم و مشورت می کردیم با آنها در مورد مشکلات مان در زندگی ، در اکثر جواب های آنها کلمه صبر را بارها و بارها می شنیدیم .

شاید اوایل پاکی خود از شنیدن این کلمه ارضا نمی شدیم ، اما به مرور زمان دیدم که به انسانهای صبوری تبدیل شده ایم و صبر برای ما کار کرده است .

با تجربه کردن اصل صبر ، دیگر مانند گذشته ، زود تصمیم نمی گیریم و عجول نیستیم و با صبور بودن خود آرامش عظیمی را در زندگی تجربه می کنیم ، که هیچ گاه احساس نکرده بودیم .
پاسخ
شاید امروزه یکی از مشکلات من عدم صبر باشد ، برای خود قانونی تصویب کرده ام و دور آن را خط قرمزی کشیده ام و هر کس و هر چیزی که از خط بگدرد صبوری من از بین میرود که این دارای اشکال است ، گاهی هم صبوری را با بی تفاوتی اشتباه میگیرم و منتظرم موضوعاتم خود بخود هل شوند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان