امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل پیوند بهبودی
از انزوای اعتیاد خود ، به انجمنی از افراد رسیدیم که دارای پیوند مشترکی هستند... ایمان، قدرت و امید ما از افرادی نشأت میگیرد که بهبودی خود را به مشارکت میگذارند...

در NA افراد دیگری را پیدا میکنیم که در شرایط سخت یکسانی به سر بردهاند ، نیازهای یکسانی داشتهاند و ابزاری مؤثر برای خود یافتهاند . این معتادان تمایل دارند این ابزار را با ما در میان بگذارند و در هنگام فراگیری نحوه استفاده از آنها، در صورت نیاز ما را از نظر عاطفی حمایت میکنند . معتادان در حال بهبودی اهمیت کمک به دیگران را میدانند ، زیرا زمانی نیز به آنها کمک شده است . وقتی به بخشی از معتادان گمنام تبدیل میشویم، به جامعهای از معتادان مانند خود میپیوندیم ، گروهی از افراد که میدانیم برای دستیابی به بهبودی به یکدیگر کمک میکنیم.

به پیوند بهبودی ملحق میشوم . تجربه ، قدرت و امید مورد نیاز خود را در انجمن معتادان گمنام به دست میآورم.
پاسخ
باور من این بود که من ارتش یک نفره هستم و با خود و دیگران جنگ میکردم حد و حریمها را بلد نبودم اما با حضور در جلسات و مرتب و مستمر باورهایم تغییر کرد جمع گرا شدم و رفتارهایم را تغغیر مثبت دادم و خودم را با دیگران و زندگی جامعه خداوند تطبیغ دادم و پیوند بهبودی من اغاز شد و تعمیم پیدا کرد ...
پاسخ
روز اول که وارد انجمن شدم خجالت میکشیدم یواش یواش یاد گرفتم که توی na باهم باشیم و این باهم بودن
لازمه اش اینه که به یک طریقی با هم پیوند پیدا کنیم وبهبودی شخصی داشتن میتونه کمک کنه .حالا فروتنی داشتن و پذیرای هم بودن پیوندها رو مستحکم میکند درصورتی که درون من روشن بینی باشد.
پاسخ
من نمیتوانم ولی ما میتوانیم . این شعاری است که همه اعضاء به وضوح آن را لمس و تجربه کرده اند. وقتی صحبت از پیوند بهبودی به میان میاد ، احساس آرامش میکنیم .

حسی که مدتها از آن واهمه داشتیم را تجربه و به شگفتی میرسیم . پیوند بهبودی ما را از تنش های درونی آزاد میسازد و به نقطه رهایی میرسیم .
پاسخ
پیوند بهبودی را در میان دوستان خود در جلسات بهبودی ، در جلسات کارکرد قدم ، کارکرد سنت ، کارکرد مفاهیم خدماتی NA و در خدمات بهم پیوسته انجمن به وضوح می بینیم ، امروز دیگر از انزوای گذشته و زمان اعتیاد فعال ما خبری نیست ، دوستان بهبودی مانند زنجیر به ما وصل هستند و با ما پیوند خورده اند .
پاسخ
تا زمانی که پیوندهایی که ما را به هم متصل میکند از آنچه که ما را از هم جدا میکند محکمتر باشد ، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت ، سپس بهبودی فردی به وحدت معتادان گمنام بستگی دارد ، این پیوندها که حاصلش بهبودی است از اتحاد در جلسات و همدلی بین اعضا نشأت میگیرد و من با تمرین پذیرش خود و دیگران آن را تمرین میکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان