امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل خوشبختی
با خوشبختی، شادمانی و آزادی آشنایی پیدا کردهایم.

خوشبختی ، واقعاً چیست؟ میتوانیم خوشبختی را به عنوان احساس رضایت و خشنودی در نظر بگیریم . هر دوی این احساسات ظاهراً وقتی به ما دست میدهد که کمتر برای رسیدن به آنها تلاش میکنیم . وقتی فقط برای امروز زندگی میکنیم و به معتادی که هنوز رنج میکشد پیام میرسانیم ، به احساس رضایت، خوشبختی و زندگی عمیقاً پرمعنا دست مییابیم.

میخواهم خوشبخت باشم. خوشبختی خود را از طریق خدمت به دیگران به دست میآورم.
پاسخ
خوشبختی و رهایی را زمانی پیدا میکنیم قدمها را کار کنیم و در تمام امور زندگی به کار بندیم خوشبختی یعنی احساس درونی خوب و خوش داشتن خواست خود را با خداوند منطبق کردن خوشبختی خود یک کلمه است اما وقتی اصول برنامه را زندگی میکنیم به فعل در می اید ...
پاسخ
برای من خوشبختی آنجایی است که این همه دوست بهبودی داری که بدون هیچ چشمداشتی به تو عاشقانه کمک میکنند و از تو توقع ای ندارند
پاسخ
خوشبختی را زمانی احساس میکنم که بتوانم طبق اصول برنامه پیش بروم . خوشبختی را زمانی میتوانم حس کنم که تاثیر قدمها را در زندگیم ببینم .  حس خوشبختی ، حسی است

که میتوانم زمانی احساس کنم که به یک تازه وارد خدمت کنم و خدمت صادقانه داشته باشم . خوشبختی زمانی است که یک نفر به من اعتماد میکند.
پاسخ
خوشبختی را زمانی احساس کردم که متوجه شدم، دیگر حاضر نیستم خودم و جایگاهم را با اشخاص دیگر عوض کنم! برای اولین بار در جسم خودم احساس راحتی کردم
پاسخ
خوشبختی یک احساس است و این احساس زمانی به انسان دست میدهد که فرد این تعریف را در زندگی داشته باشد: احساس رضایت از شرایط حال ، احساس رضایت از شرایط فعلی یکی از تعاریف خوشبختی است و ارتباطی با سطح سواد یا جایگاه اجتماعی یا شرایط کاری و خانوادگی و ... ندارد . یکبار مجله پیام بهبودی فصل را میخواندم و یکی از هم دردان مشارکت کرده بود که به خاطر اعتیاد فعال مرتکب جرمی شده بود که منتظر حکم قصاص بود وی در زندان توسط دوستان فعال در کمیته بیمارستانها و زندانها پیام انجمن را میگیرد و پاک میشود و راهنما گرفته و قدمها و سنتها را کار میکند و حالا خوشحال است و خدا را شاکر است که فرصتی برایش مهیا شد که با بیماری اش آشنا شود این دوست همدرد از شرایط موجود احساس رضایت خود را اعلام کرده و به نوعی احساس خوشبختی. شکر گزاری از خداوند یعنی احساس رضایت از خداوند و احساس خوشبختی ، و ما در انجمن معتادان گمنام موارد زیادی را میبینم و میتوانیم ادعا کنیم که انجمن ما کارخانه تولید خوشبختی است و حتی یکی از پمفلد های ما نیز عنوان کرده که معتادان امروز خوشبختند .من امروزه با خیلی از مشکلات جاری سر وکار دارم ولی تمامی این دردسرها و مسائل و مشکلات نمی تواند خوشبختی را که د ر انجمن معتادان گمنام از کنار دوستان بهبودی و نیروی برتر به دست آورده ام را از من بگیرد . من خوشبختم چون یک انجمنی هستم .
شکر گویم من تو را □□□ ای خدا ای قا درا
با سپاس ای برترا □□□ انتخاب کر دی مرا
با درود ای مهترا □□□ بر گزیدی تو مرا
خواستی شدم عیان □□□ در نهان و در پنهان
زنده ام در این جهان □□□ بی ریا در این میان
در میان عاشقان □□□ بین این دل سوختگان
بین این همه خوبان □□□ بین این N A ایان
حرف دل با این بیان □□□ راضی ام در این زمان
پاسخ
خوشبختى براى من زمانى اتفاق مى افتد كه بتوانم كه دىگر به خودم فكر نكنم ولى به ديگران توجه كنم وبتوانم به دىگران خدمت كنم وهرگز حس توقع درمن به وجودنيايد وبه توانم خدمت صادقانه انجام دهم
پاسخ
خوشبختی واقعی را هر روز در برنامه احساس می کنیم ، وقتی صبح از خواب بیدار می شویم ، و دیگر مانند گذشته خمار نیستیم و نیازی به مصرف هیچ گونه ماده مخدری نداریم ،

وقتی در اجتماع و خانواده ها و محل کار از احترامی برخوردار می شویم که هیچ گاه تجربه اش را نداشتیم ، خوشبختی را تجربه می کنیم .

وقتی دوستانی در انجمن پیدا می کنیم ، که فقط عشق بلاعوض دادن را برای ما به ارمغان می آورند ، مجددا خوشبختی را تجربه می کنیم .
پاسخ
البته که یک روز پاک یک روز موفق است و این سفر همچنان ادامه دارد ، وقتی که همه چیز به خولی پیش میرود احساس خوشبختی میکنم اما فقط کافیست که در رندگی شخصیم خللی بوجود بیایید ، بطور کل اخساسات بد مرا احاطه میکند و دیگر حس خوشبختی را ندارم ، این موصوع بیشتر حول محور مسائل کاری و عاطفی من میچرخد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان