امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل رساندن پیام (پیام رسانی)
هر گروه فقط یک هدف اصلی دارد ، رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است.

گاهی اوقات باید از آنچه گروه ما برای تحقق هدف اصلیاش ، رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است ، انجام میدهد ، ترازنامه تهیه کنیم . گاهی اوقات وقتی به جلسات میرویم ، تقریباً همه را میشناسیم و مشغول خنده و تفریح میشویم . اما تازه وارد چطور؟ آیا به یاد داشتهایم که به سراغ افراد جدیدی برویم که تنها و وحشتزده نشستهاند . آیا به یاد داریم از کسانی که از گروه ما دیدار میکنند ، استقبال کنیم.    

یافتن عشق در اتاق های معتادان گمنام ، در بهبودی از اعتیاد به ما کمک میکند . اما وقتی پاک شدیم باید به خاطر بسپاریم آنچه به رایگان با ما در میان گذاشته شده را با دیگران در میان بگذاریم . باید به سراغ معتادی برویم که هنوز در عذاب است . از این گذشته، « تازه وارد مهمترین فرد در همه جلسات است . »

از دوستی صمیمانهای که در جلسه همیشگی خود پیدا کردهام ، سپاسگزارم . دست خود را به طرف معتادی که هنوز در عذاب است ، دراز میکنم و همین دوستی را به دیگران عرضه میکنم.
پاسخ
عمل ما باید حامل پیام باشد چه فردی چه گروهی و هر انچیزی که در قدمها و سنتها می اموزم به اجرا در اورم و حب و بغض را کنار گذاشته حب و دوستی مودت داشته باشیم که قدرت پیام ما بالا باشد جاذبه باشد و الگوی رفتاری رهبری موثر برای گروه تازه واردین معتاد در عذاب و یکدیگر باشیم تا ارایه خدمت ایثارگرانه و نیت خیر به فعل در اید ...
پاسخ
رساندن پیام از طرق مختلف امکان پذیر است از هر طریقی که بر پایه اصول انجمن باشد زیبا است
پیام رسانی به من کمک میکند تا در مسیر باشم و بتوانم چیزهای بیشتری دریافت کنم
پاسخ
وقتی از هیاهوی زندگی خسته و بی تحمل میشوم، تنها یک چیز به من انگیزه حرکت میدهد. چیزی که برای من است و دیگران از داشتن آن محرومند... رساندن پیام به معتادی که در عذاب است.
پاسخ
سنت پنجم گروه را تشویق می کند که انتقال پیام را نکته ی اصلی قرار داده و برای آن اولویت قائل شود . اعضاء برای پیشبرد هدف می توانند کارهای زیادی انجام دهند . مثلاً ما علاقه و تمایل خود را به کمک کردن ،از طریق سهیم شدن در وظیفه خوش آمد گویی ،ارائه لیست تلفن تماس و دادن تعدادی از نشریات مان ،به تازه وارد نشان می دهیم . وقتی اعضاء دست به دست یکدیگر داده و عهده دار انتقال پیام می شوند ،تصویر جالبی از بازیابی ارائه می شود .
پاسخ
با کارکرد 12 قدم و 12 سنت ، آموختیم تنها هدف اصلی معتادان گمنام رساندن پیام به معتادانی است که در عذاب هستند و از بیماری اعتیاد رنج می کشند ، همانطور که ما روزی در عذاب بودیم و شاید آرزوی مرگ می کردیم و با پیام عشق انجمن وارد آن شدیم و زندگی جدیدی عاری از هر گونه مواد مخدر را تجربه کردیم ، حالا می توانیم پیام رسانان خوبی برای افراد در عذاب باشیم و این فرصت زندگی بهتر را برای آنها به ارمغان بیاوریم .
پاسخ
وقتی واردانجمن شدم باترسهای خود امدم ولی اعضای قدیمی امدن وبه من کمک کردن که بتوانم باترسهای خود کناربیایم ومن هم یاد گرفتم هرکه تازه به انجمن امد خودرادراختیارش بگذارم اول با گوش دادن وبگذارم تمام حرفهایش را بزندوبعد تلفن خودرادادن وهرگاه نیازبه کمک داشته باشد درحد خودکمک کنم بدون هیچ شرطی یعنی کمک یک معتادبه معتاد
پاسخ
در خصوص پیام رسانی برنامه بطور کلی در سنت پنجم و قدم دوازدهم توضیح داده است ، لاکن بعنوان یک انسان بیمار که متعهدانه موضف به اجرای اصول در تمامی مراحل زندگی خود هستیم ، پیام رسانی هم فقط موطوف به برنامه نمیشود ، پیام عشق و آزادی حق تمامی اطرافیان ما ایت ، همانایی که سالها بخاطر رفتارمان عذرخواهی و ندامت پوچ و الکی مارا شنیده اند ، ما به جامعه و جهانیان بیش از این بدهکاریم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان