امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 50 : آیا می توانم بهبودیم را بدون تسلیم کامل شروع کنم ؟
خیلی از ما مدت ها قبل از این که به معتادان گمنام بپیوندیم خود را در این مرحله یافته بودیم . احتمالا فکر می کردیم سرنوشت ما این است که معتاد باشیم و باید با اعتیاد زندگی کنیم و بمیریم . از طرف دیگر تسلیم چیزی است که برای ما بعد از پذیرفتن قدم یک بعنوان یک واقعیت و پذیریش بهبودی به عنوان راه حل اتفاق می افتد .
پاسخ
وقتی دقت میکنم ، امروزه هر کجا زندگیم آشفته میشود ، در آن نقطه از تسلیم خارج شده ام .تمایل و گرایش به رفتارهای معتادگونه به رفتارهای ضد ارزش ، خود نشانه عدم تسلیم نصبت به اصول روخانی برنامه است .
پاسخ
خیربهبودی باتسلیم شروع میشودمن بایدبااصول روحانی که صداقت روشن بینی تمایل شروع می شود ومن میتوانم بابه اجراگذاشتن این اصول جلوی بیماری خودرابگیرم وباورهای غلط گذشته خودزندگی نکنم هرگاه زندگی خودراباتسلیم شروع کردم روزخوبی داشتم واجازه فعالشدن به بیماری خودنمیدهم
پاسخ
خیر بدون تسلیم کامل یعنی از اصول گزینشی استفاده کردن در صورتیکه این محقق نمیشود جلسه قدم راهنما دعا خدمت با هم ما را به ازادی میرساند
تسلیم نباشم از اصول روحانی برنامه خارج میشوم و شروع -انکار - دست اویز - توجیه و بهانه - اشفتگی زندگی وووو ....
پاسخ
سلام
یکی از معانی تسلیم یعنی قبول کردن بدون قید وشرط پس نمیتوان بدون قبول کردن به بهبودی خود ادامه داد مثل این میمونه که برای سرما خوردگی بری دکتر ولی داروشو استفاده نکنی وانتظار سالم شدنو داشته باشی.
پاسخ
بدون تسلم كامل نميشه بهبودى رو ادامه داد . من زمانى كه تسليم نباشم با نواقصم زندگى مى كنم و در زندگى امروزم دچار چالش ميشم . بهبودى و در مسير بودن با اينكه فقط پاك باشى فرق ميكنه ، بهبودى يعنى در اصول بودن يعنى سانسور نكردن و واقعى بودن ، در كل تسليم كامل نباشم نميشه بهبودى رو شروع كرد.
پاسخ
سلام
تا تسلیم نباشم یعنی تو جنگم دارم با کله خودم میرم
من که اینجوریم
هر وقت تسلیم واقعی راجب یه موضوعی میشم دست از خود محوری ورمیدارم و اغازی میشه واسه حرکت روحانی و همه چی درست میشه
پاسخ
خیر
چون تجربه نشان داده بدون تسلیم شدن واقعی هیچ راهی به بهبودیم ندارم زیر بنای بیماری من تشکیل شده از بی ملاحظگی وخودخواهی ترس خودپسندی وخودمتفاوت بینی بهبودی موقعی موثر میشود که تسلیم بی چون وچرا باشم وهرچه اصول وبرنامه ازمن میخواهد درتمام مراحل زندگی خود به جا بیاورم امروز باید بدانم که بهبودی به مرور حاصل میشود وتسلیم شدن زیربنای ان است
پاسخ
بهبودی با تسلیم آغاز میشود
تسلیم کمک میکند تا آموزش پذیرش و فروتن باشم و اگر تسلیم نباشم .
غرور و خودخواهی اجازه بهبودی بمن نمیدهد
پاسخ
تسلیم بعنی پذیرش بیماری وپذیرش بهبودی.بهبودی بدون تسلیم فایده نداره.زمانی که مشارکت صادقانه دارم اقرارصادقانه میکنم وگفته هاموگلچین نمیکنم وهرحال واحساسی دارم باراهنمام درمیون بزارم ،تسلیم یعنی دست ازجنگ برداشتن پذیرفتن تسلیم یعنی خواست خداروبه اجراگذاشتن نه خواست خودم همینکه بیماری اعتیادموپذیرفتم یعنی تسلیم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان