امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل شوخ طبعی
زندگی آن طور كه هست ، در اکثر اوقات همه‌ چیز هست جز با مزه یا خنده‌دار . اما اگر بتوانیم حس شوخ طبعی را درباره خود حفظ کنیم، مسائلی که ممکن است ما را شدیداً تحت تأثیر قرار دهد، قابل تحمل میشود . چند بار به خود اجازه دادهایم از حوادثی که با مقداری حس شوخ طبعی آنقدر هم غیر قابل تحمل نیست ، متأثر شویم ؟ وقتی از مردم یا رویدادها آزرده میشویم، جستجوی نکتههای خندهدار در این وضعیت میتواند مسائل را در چشمانداز روشنتری قرار دهد. قابلیت دستیابی به حس شوخ طبعی در وضعیتی دشوار یک نعمت است.

در مواقع گرفتاری سعی می‌کنم شوخ‌ طبع باشم. وقتی مرتکب اشتباه میشوم ، راهی را برای خندیدن به نقاط ضعف خود پیدا میکنم.
پاسخ
شوخ طبعی ارتباط را با خود و یکدیگربیشتر میکند انرزی مثبت به خود و دیگران ساطع میکند از عبوس بودن و انزوا ما را بیرون میکشد شادی به ما مدهد ...
پاسخ
وقتی همدردی که تحت فشار روحی است وارد جلسه میشود این شوخ طبعی دیگر اعضاء است که میتواند او را از این حالت وخیم روحی بیرون آورد. شوخ طبعی پل ارتباطی اعضایی

است که رابطه چندانی باهم ندارند و این پل آنها را بهم وصل میکند . اما نکته قابل توجه شوخ طبعی این است که این کار با کمال احترام و بدون توهین و تمسخر انجام پذیرد.
پاسخ
شوخ طبعی باعث شادی در گروه میشود
باعث میشود تا اعضا جذب شوند نشان میدهد که گروه در مسیر بهبودی است
پاسخ
فروتنی نهفته در قدمها، نگاه مرا نسبت به ماجراهای زندگی تغییر داد. در واقع، بسیاری از المشنگهای زمان مصرف خنده دار است! فقط کافیست من با شوخ طبعی انها را مشارکت کنم
پاسخ
اگربخواهم درزندگی انرژی مثبت دریافت کنم وانرژی مثبت به دیگران بدهم باکمی شوخ طبعی می توانم زندگی خودرا به ارامش تبدیل کنم واگرکسی باعصبانیت باشما برخوردکردشما میتوانی بوکمی شوخ طبعی ان شخص رادعوت به ارامش کنی
پاسخ
در گذشته و زمان اعتیاد فعال ، بسیار خشک و بی روحیه بودیم ، شاید همین امر باعث انزوای ما می شد . امروز اصل شوخ طبعی به ما کمک می کند ، تا بیشتر جذب کننده باشیم تا دافعه .
خدمات در انجمن بسیار مهم و امری جدی می باشد . اما کمی شوخ طبعی و خوش رویی در خدمات می تواند ، ما را از حالت خشک بودن ، و غیر جذاب بودن ، جدا کند و جذب کننده باشبم .

در زندگی روزمره نیز شوخ طبعی کمک می کند ، تا هم خودمان روحیه بیشتری داشته باشیم و هم به دیگران روحیه بدهیم . چه در خانواده و چه در جامعه و محیط کار ، به شرطی که تعادل را داشته باشیم .
پاسخ
یکی از بزرگترین موهبت های برنامه برای من شاد زیستن است ، بعبودیی همراه با طراوت و شادی و شوخ طبعی ، امروزه از این اصل در جهت ارتباط موثر در تمام مراحل زندگیم استفاده میکنم و چون شوخ طبعی من همراه با حد و مرز و احترام است باعث نزدیکی و همدلی با دیگران میشود ، و این اصل موجب محبوبیت هم میشود ، کلا ابزار خوبی در جهت ارتباط با پیرامونم است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان