امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل احترام به نفس
احترام به نفس پایین یک شبه از ما جدا نمیشود . گاهی اوقات سالها طول میکشد تا واقعاً با خود ارتباط برقرار کنیم . اما با کمک سایر اعضای NA که در همین احساسات با ما شریک هستند ، و از طریق کارکرد قدم های دوازدهگانه، به افرادی قابل احترام برای دیگران و مهمتر از همه ، برای خود تبدیل میشویم .

به خاطر میسپارم که شایسته رحمت نیروی برتر خود هستم . میدانم که انسان با ارزشی هستم.
پاسخ
امروز اگر از روی غرور خودخواهی منفعت طلبی و ندیدن نقش خودم محق باشم احترام بنفس را از دست میدهم یا خسارت وارده را زمانیکه جبران میکنم احترام بنفس واقعی را تجربه میکنم ...
پاسخ
با کارکرد قدم چهارم متوجه شدم که انجام بسیاری از کارها دربین معتادان، غیرمعمول نیست و من منحصربه فرد نیستم. فرایند محترم بودن، آرام آرام آغاز شد.
پاسخ
من با نداشتن اعتمادبه نفس به بیراه رفتم وباهرتلنگری فروپاشیده می شودم ولی باورودبه انجمن دوستان بهبودی وقتی ازگذشته خود می گفتن والان خود را میبینم تازه متوجه شدم که چه قدرتغیرمثبت کرده ام وبه راحتی تسلیم نمی شوم
پاسخ
احترام به نفس ابزاری روحانی در حفظ و حراست از ارزشهایی است که در قدم چهارم به آن اشاره کردم
دقیقا این اصل روحانی است که باعث میشود انسان بودن مجدد را تحربه کنم
پاسخ
برای اینکه بتوانیم احترام به نفس خود را افزایش دهیم ، لازم است اصول روحانی ، دوازده قدم و دوازده سنت را کار کرده و سعی کنیم در زندگی به اجرا بگذاریم و این کار به مرور زمان و به آهستگی در ما به وجود می آید و پدیدار خواهد شد.
پاسخ
نظر شخصی من : سالها به واسطه مصرف مواد خودم را تحقیر کردم و خودم را بدبختترین و حقیر ترین فرد کره زمین میدانستم ، هیچ وقت به خودم احترام نمیذاشتم ، در مهمانی ها آخر مجلس 

می نشستم ، دنبال احقاق حق خود نمی رفتم ، همیشه نفر آخر بودم ( حتی برای کشیدن مواد در جمع مصرف کنندگان ). به ظاهر خود نمیرسیدم ، اگر مریض میشدم دنبال مداوا و معالجه نمیرفتم ، 

اینها باعث شده بود که خودم را فرد بی ارزش و بی خاصیت قلمداد کنم . اما امروز من دیگر آن فرد سابق نیستم برای خود ارزش هایی دارم که اجازه نمیدهم به آنها بی حرمتی و تجاوز کنند. 

این یعنی احترام به نفس
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان