امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول 55 : اكنون كه مجبور نيستم روي اعتيادم سرپوش بگذارم، آيا توجه كردهام كه ديگر ن
قدم اول 55 : اكنون كه مجبور نيستم روي اعتيادم سرپوش بگذارم، آيا توجه كردهام كه ديگر نيازي ندارم مثل گذشته

دروغ بگويم؟ آيا به خاطر اين رهايي و آزادي سپاسگزار هستم؟ با چه روشهايي در بهبوديم شروع به
داشتن صداقت كرده ام؟
پاسخ
با سلام....
اگر بیماریم را مخفی نکنم مجبور نیستم مثلا بخاطر یه دروغ ده تا دروغ دیگر بگم یا اگر اشتباهی کردم مجبور نیستم هزار جور توجیح و بهانه درست کنم بخاطر یه اشتباه.با رعایت اصل صداقت تمامیت خود را میپذیرم و دیگر دست و پا نمیزنم.اصل صداقت میگوید تسلیم شو تا رها شوی و رهایی همیشه به معنی درد کشیدن نیست بلکه پذیرش آنچه که واقعیت من است باعث رهایی ام خواهد شد پذیرش آنچه که در لحظه پیش پیش میاید و نجنگیدن با آن باعث رهایی من میشود.وقتی حد و حدودم را تواناییها و ضعفها میپذیرم با خودم در صلحم و این صلح باعث تلاش ، حرکت ، صبر ، شکیبایی و پذیرش میشود روزگارم بهتر پیش میرود.
اقرار به نیَتها و تمرین صداقت خیلی بهتر و راحت تر از این است که برای اشتباهاتم دلیل و سند و مدرک جور کنم.
ما هر وقت که حالمان خوب است شکرگزاریم و وقتی اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم کمتر درد میکشیم و این همان حالت روحانیت است.
من از طریق....نجنگیدن با اتفاقات بد-مشارکت صادقانه-اقرار به خطاها همانگونه که بود-سعی و تلاش برای NA-راهنما گرفتن و راهنما شدن-مطالعه نشریات-اقرار جلوی آینه-توجه به تازه واردین-درآمد سالم-رحم و انصاف-کمک به دیگران..... تمرین صداقت و تمرین شکرگزاری میکنم.
در کل امروز شاید هنوز آنچیزی که NA میخواهد نشده ام اما آنچیزیکه قبلا بودم هم نیستم و بابت این رهایی خداوند را شاکرم.
پاسخ
 اكنون كه مجبور نيستم روي اعتيادم سرپوش بگذارم، آيا توجه كرده ام كه ديگر نيازي ندارم مثل گذشته دروغ بگويم؟ آيا به خاطر اين رهايي و آزادي سپاسگزار هستم؟ با چه روشهايي در بهبوديم شروع به داشتن صداقت كرده ام؟
بله متوجه هستم ، وقتی چیزی برای پنهان کردن نداشته باشم ترسی هم نخواهم داشت و نیازی به دروغ گفتن ندارم تا سرپوش روی اعمالم گذاشته باشم و رهاتر زندگی میکنم...
خداروشکر بابت اقرارصادقانه ای که در انجمن یاد گرفتم...
با نوشتن پاسخ سوالات قدم ، در تماسی که با راهنما داشتم ، با مشارکت در جلسات بهبودی...
پاسخ
سلام
بله.من زمانی همه می دانستند و خودم نمیدانستم که به خودم اولین نفر دروغ می گویم.من برای رعایت زندگی سالم نیاز به پذیرفتن خودم دارم و تنها راه ان صداقت با خود و برداشتن سر پوش افکار بیمار گونه ام است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان