امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل روابط دوستی
روابط دوستی ما عمیق میشود و صمیمیت و علاقهای را تجربه میکنیم که از مشارکت کردن بهبودی و زندگی جدید از سوی معتادان حاصل میشود.

اکثر ما بدون داشتن دوستان واقعی به معتادان گمنام می آییم . اکثر ما بدون کوچکترین فهم درباره نحوه برقراری روابط دوستی پایدار به اینجا می رسیم. با این حال، در طول زمان یاد میگیریم روابط دوستی مستلزم تلاش است. در مواقعی روابط دوستی چالشبرانگیز است . مانند هر رابطهای ، رابطه دوستی فرآیند یادگیری است.

وقتی خود ما نمیتوانیم به خود کمکی کنیم، دوستان به ما کمک می کنند. دوستان به ما در کسب دیدگاه ارزشمندی نسبت به حوادث زندگی و بهبودی کمک میکنند. مهم است که روابط دوستی را به طور فعال پرورش دهیم ، چراکه میدانیم به تنهایی نمیتوانیم بهبود پیدا کنیم.

به خاطر دوستانی که دارم، سپاسگزارم. نقش فعالی را در روابط دوستی خود به عهده میگیرم.
پاسخ
روابط دوستی زمانی شکل میگیرد احترام متقابل درک متاقبل صداقت در میان باشد و تقلیدی و قلابی نباشد روبط دوستی سالم ما را از انزوا بیرون میکشد جمع گرا میشویم ....
پاسخ
روابط دوستی سالم به من یاد داد
که میتوانم بدون هیچ چیز و هیچ توقعی با دیکران دوست باشم و از آن لذت ببرم تازه درک میکنم بدون هیج چیز میشود از زندگی لذت برد دوستی های سالم به من یاد داد بدون ترس و نگرانی و درگیری های ذهنی از روابط خود لذت برد ولی اینکه چقدر میتوان در این روابط پیش رفت بسته به انتخاب ها و تصمیمات من دارد
پاسخ
درجمعی قرار گرفتم که علرغم کارهایی که کرده بودم، مرا پذیرفتند. این تجربه جدیدی بود. معمولا برای پیدا کردن دوست یا همدم باید نقاب میزدم.
پاسخ
روایط دوستی زمانی اتفاق می افتدکه من درجلاسات مشارکت صادقانه کنم ودرخواست کمک کنم وخودواقعی باشم وپشت افکار من نیت خیرباشدتادیگران دست دوستی مرابفشارند
پاسخ
این اصل روحانی با تمام مشهودات من در تضاد است . بطوری که این اصل روحانی تبدیل به یک رابطه تقلبی شده ، فقط در چارچپب یک جلسه بهبودی ، بظاهر با هم ارتباط قلبی داریم اما این تا زمانیست که هیچ مشکلی بینمان نیست و بمحض بروز مشکل ، کلا همه چیز فراموش میشود
پاسخ
امروز دوستان بهبودی از برادر های من به من نزدیک تر هستند ، امروز با کوچکترین مشکل با آنها مشورت می کنم و با آنها احساس عمیق همدردی و همسانی می نمایم و این به من کمک می کند تا همیشه موفق و امیدوار باشم که کسانی هستند که مرا باور می کنن و من نیز آنها را باور دارم .
پاسخ
ارتباط دوستی یک ارتباط عاطفی همراه با دلسوزی است که من در دوران مصرف هیچ وقت این مسئله را تجربه نکردم . در روابط دوستی من همیشه پای منافع فردی در میان بود و

هرگز رابطه دوستی را عاطفی و دلسوزانه نمیدیدم . ولی از زمانی که وارد انجمن شدم ، روابط دوستی واقعی بی منت و عاطفی همراه با دلسوزی را دیدم . آنجا که دوستان من

در انجمنبدون هیچ چشم داشتی مرا با وسیله شخصی خود به جلسه میبردن ، برایم وقت میگذاشتن و تجربه شان را به رایگان در اختیارم میگذاشتند و بابت اشتباهات من مرا هیچ

وقت سرزنش نکردن بلکه با من همسان شدند تا من احساس منفی نداشته باشم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان