امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل ارزش های واقعی
میتوانیم بر اساس اصول و آرمانهایی که در زندگی ما ارزش واقعی دارند، تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی بگیریم.

قدمهای دوازدهگانه میزان بسیار مؤثری از ارزشهای واقعی را در اختیار ما قرار میدهند ، ارزشهایی که به ما در هماهنگ زندگی کردن با خود و اطرافیان کمک میکند. نه به خود ، نه به خانواده یا جامعه خود بلکه به نیرویی برتر ایمان می ورزیم  و با این کار به قدر کافی اطمینان پیدا میکنیم که بتوانیم به جامعه ، خانواده و حتی خود اعتماد کنیم . صداقت داشتن را میآموزیم و یاد میگیریم از انجام کارهایی که شاید بخواهیم آنها را پنهان کنیم ، خودداری میکنیم . یاد میگیریم مسئولیت اعمال خود را بپذیریم . «مال من است» با روحیه ازخود گذشتگی جایگزین میشود . اینها ارزشهایی هستند که به ما کمک میکنند به افراد مسئولیت پذیر و مفیدی در زندگی اطراف خود تبدیل شویم . این ارزشها به جای اینکه ما را در اعماق قبر فروتر برند ، ما را به عالم زندگی باز میگردانند.

به خاطر ارزشهایی که پیدا کردهام ، سپاسگزارم . به این خاطر که این ارزشها مرا به عنوان عضو مسئولیتپذیر و مفید جامعه خود قادر به گرفتن تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی میکنند، شکرگزارم.
پاسخ
زمانی میتوانیم به ارزشهای وافعی دست یابیم قدمها را کار کنیم و به انها عمل کنیم و خوددوستی را تمرین کنیم و محبت و مهربانی در با خود و دیگران به کار بندیم ...
پاسخ
ارزش واقعی من در گذشته به خاطر مصرف مواد مخدر قابل تشخیص نه برای خودم و نه دیگران بود اعتیاد و مصرف مواد ارزش من را تعیین میکرد اما امروز به کمک برنامه و قدم ها و حق انتخاب هایی که دارم میتوانم ارزش حودم را تعیین کنم
پاسخ
اعضا میگفتند قدمها تورا به یک انسان تبدیل خواهد کرد. سالها طول کشید تا درک کنم انسان چه موجود ارزشمندیست. قدم هفتم مرا با ارزشهای واقعی یک انسان آشنا کرد. ارزشهایی مثل: وقار، متانت، اعتمادبنفس و استعداد
پاسخ
ارزشهای واقعی زمانی برای من به وقوع می پیوندد که اصول روحانی برنامه را به اجرا بگذارم یعنی صداقت وروشن بینی وتمایل وازمنیت دست بردارم وبه خدامحوری روی اورم
پاسخ
نظر شخصی من : ارزش هایی واقعی من زمانی نمود پیدا میکند که من صادقانه به آنها بپردازم . امروزه ارزش های واقعی من متفاوت با گذشته است . امروز من کمتر خسارت میزنم ، کمتر از نواقصم استفاده 

میکنم ، متعهد و مسئولیت پذیر هستم ، برنامه ریزی دارم ، هدف دارم و برایشان تلاش میکنم ، جلسه میروم و تجربه میدم و تجربه میگیرم . اینها جزئی از ارزش های واقعی من در حال حاضر هستند که

بهبودی مرا تضمین میکنند.
پاسخ
ارزشهای واقعی زندگی و اصول انجمن را به مرور درک می کنیم ، با کارکرد قدم ها و باور خود بر این ارزشها ، در همه موارد سعی می کنیم آنها را حفظ و بر مبنای آنها تصمیم گیری کنیم و همیشه اصول را در نظر داشته باشیم واین ارزشها برای ما مقدم باشند.
پاسخ
خیلی از رفتارهای من زد ارزش بود و هیچ گاه متوجه آن نشدم زیرا ذهنم همیشه منفی گرا بود و تمامی رفتارهایم حول محور منفی بود وبه همین دلیا مفهوم ارزشها برایم فرق میکرد ، با کارکرد قدم و به کمک معتادان گمنام از زاویه بهتری به زندگی نگاه کردم و ارزشهایم تغییر کرد و در راستای انسان بودن گام برداشتم و لذت انسان بودن را چشیدم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان