امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل الگوی جدید زندگی
اگر از چیزی که داریم استفاده نکنیم، آن را ازدست خواهیم داد.

این الگوی جدید زندگی چیست ؟ به جای انزوا ، مصاحبت به دست میآوریم . به جای زندگی کورکورانه و تکرار مداوم اشتباهات گذشته ، مرتب خود را بررسی میکنیم و برای حفظ رشد چیزهایی که به ما کمک میکند و کنار گذاشتن چیزهایی که به ما کمک نمیکند ، از آزادی برخورداریم . به جای تلاش مداوم برای گذران زندگی با تکیه بر نیروی محدود خود ، رابطهای آگاهانه را با نیرویی مهربان و برتر از خود برقرار میکنیم .

زندگی ما باید الگویی داشته باشد . برای حفظ بهبودی باید الگوهای جدیدی را که برنامه به ما آموخته ، حفظ کنیم. از طریق توجه منظم به این الگوها، رهایی خود از بیماری کشنده اعتیاد را تداوم میبخشیم و معنایی را که بهبودی در زندگی ما به وجود آورده، حفظ میکنیم.

الگوی جدیدی را در زندگی خود شروع میکنم: مراقبت منظم از بهبودی خود.
پاسخ
بعداز کارکرد قدمها و سنتها، متوجه شدم، یک امر مطلق در NA وجود دارد... یا زندگی به روال برنامه ویا ادامه اعتیاد. برای زندگی به روال برنامه، حتی سبک زندگی باید عوض میشد. در ابتدا دوستان خود را تغییر دادم. به تدریج الگوهای جدیدی برایم نمایان شد.
پاسخ
من باتغیرباورهای خود راه جدیدزندگی راپیداکردم وباتغیرالگوهای غلط قدیم دنبال راه تازهی میگشتم ودربرنامه یادگرفتم که اگرمی خواهم درست زندگی کردن رایادبگیرم به طورمنظم درجلسات شرکت کنم تا بتوانم ازتجربه دیگران استفاده کنم
پاسخ
الگوهای قدیمی و کهنه زمان اعتیاد فعال خود را به کنار گذاشته و الگوهای جدید ، دوستان بهبودی جدید ، و اصول انجمن را جایگزین باورهای کهنه و قدیمی خود می کنم . سعی می کنم خود را بروز کنم و در این راه و باور از دیگران الگو گرفته و درخواست کمک و یاری می نمایم .
پاسخ
به مرور طی یک فرآیند الگوی های مخرب من در دوران بهبودی تبدیل به الگوهای مثبت شدند . با کارکرد قدم ها و به کارگیری قدم ها در زندگی شاهد تغییراتی در خود شدم .

یک سری ارزش های جدید ، یک سری رفتارهای نو و در کل یک سری الگوهای جدید که زندگی مرا به شکلی که میخواستم در آمده بود.  این الگوها باعث شده بود دریچه افکارم

تغییر کنند و زندگی را از زاویه بهتری ببینم. امروز این الگوها روابط من را با دیگران شکل میدهند و من برای مراقبت از آنها تمام تلاش خود را میکنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان