امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصول را به شخصیت ها ترجیح دادن
گمنامی اساس روحانی تمام سنتهای ماست و همواره یادآور این است که اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم.

« ترجیح اصول به شخصیتها .» بسیاری از ما هرگاه سنتهای دوازدهگانه خوانده میشود ، این کلمات را همزمان با خواننده به زبان میآوریم . این حقیقت که این کلمات به کلیشه تبدیل شدهاند ، به هیچ وجه از اهمیت آن چه در خدمت و چه در زندگی ما نمیکاهد . این کلمات نوعی تأکید هستند: «به وجدان خود گوش میدهیم و صرف نظر از اینکه چه کسی دخیل است، کار درست را انجام میدهیم .» و این اصل به عنوان یکی از سنگ بناهای بهبودی و سنتهای ما عمل میکند . 

به وجدان خود گوش میدهم و عمل درست را انجام میدهم . تمرکز من بر اصول است ، نه بر شخصیت .
پاسخ
درک من از شخصیت ها، محدود به افراد نیست. وقتی دچار احساساتی میشوم که مرا به اعمالی تحریک میکند، ارجح کردن اصول بر شخصیت به من ثبات میدهد. درواقع احساسات من برگرفته از شخصیتم است.
پاسخ
این که اصول را به شخصیت ها ترجیح بدهم
به من کمک میکند تا در مسیر باشم و خودکفا زیرا من از لحاظ شخصیتی آنهایی را که دوست دارم الگوی خود میکنم البته الگوی مثبت برای من خوب و مفید است اما اگر الگوی من یک روز اشتباه کند دچار سردرگمی نشوم و همیشه تکیه ام بر اصول باشد که این باعث میشود من به یک منبع قدرتمند تکیه کنم
پاسخ
سعی می کنم ، در خدمت صادقانه به انجمن اصل تعهد و بردباری و صبر را تمرین کنم . اگر جایی دوستی اشتباه کرد ، دوستانه به او تذکر می دهم ، سعی می کنم با کسی نجنگم و آرامش خود را به خطر نیندازم ، سعی می کنم اصول برنامه معتادان گمنام را در حد توانم به اجرا بگذارم و برای دیگران الگو باشم .
پاسخ
 " اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم " ما این جمله را که میگوید زیاد شنیده ایم که دیگر به نظر تکراری می آید. با آن که ممکن است ما به عنوان افراد با عقاید یکدیگر موافق نباشیم،اما طبق اصل روحانى

گمنامى، همگى ما به عنوان اعضاى یک گروه، با یکدیگر مساوى هستیم. هیچ عضوى، کمتر یا بیشتر ازعضو دیگر نیست. انگیزه هاى شخصى ما در امور جنسى،مالکیت و موقعیت اجتماعى که در گذشته

بدبختى هاى زیادى برایمان به بار آورده است، در صورت رعایت اصل گمنامى، به کنار خواهند رفت.گمنامى، یکى از عوامل اصلى و اولیه بهبودىماست و تمامى سنت ها و انجمن ما را در بر میگیرد. ما را در

برابر نقصهاى اخلاقى خودمان حفاظت میکند و نفوذ شخصیت ها و اختلاف سلیقه ها را از میان میبرد. رعایت اصل گمنامى،ترجیح شخصیت ها براصول را، غیر ممکن می کند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان