امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل عضویت
تنها یک لازمه برای عضویت وجود دارد، تمایل به قطع مصرف .

همه ما افرادی را میشناسیم که میتوانند از معتادان گمنام بهره ببرند . بسیاری از افرادی که از همه طبقات زندگی با آنها روبرو میشویم ، اعضای خانواده ، دوستان و همکاران ، واقعاً میتوانند از برنامه بهبودی در زندگی خود استفاده کنند . متاسفانه افرادی که به ما نیاز دارند ، همیشه راه خود را به سوی اتاق های معتادان گمنام پیدا نمیکنند.

NA برنامهای برای جذب افراد است ، نه تبلیغ . ما فقط اعضای معتادان گمنام هستیم . میتوانیم در صورتی که دوستان و عزیزان ما مایل باشند ، آنها را به جلسهای بیاوریم ، اما نمیتوانیم آنها را به پذیرفتن این شیوه زندگی که رهایی از اعتیاد فعال را برای ما میسر ساخته ، وادار کنیم .

عضویت در معتادان گمنام تصمیمی فوق العاده شخصی است . انتخاب عضویت در NA در قلب هر فرد معتاد صورت میگیرد . حضور اجباری در جلسات در طولانی مدت ، معتادان زیادی را در اتاقهای ما نگاه نخواهد داشت . تنها اگر به معتادانی که هنوز در عذابند ، فرصت داده شود ، آنها میتوانند تصمیم بگیرند که آیا در برابر اعتیاد خود عاجز هستند یا خیر . ما صرفاً میتوانیم پیام را برسانیم ، اما نمیتوانیم معتاد را به اجبار به جلسات بیاوریم .

به خاطر تصمیم خود برای عضویت در معتادان گمنام سپاسگزارم.
پاسخ
تاثیر برنامه را در زندگی رهجوی خود میدیدم اما پسرم از اعتیاد خود در عذاب بود. واقعیت این بود که، من و برنامه برای فرزندم جذاب نبودیم. او خودش را عضو نمیدانست
پاسخ
من هروقت بااجبار کاری راشروع کردم درست ان راانجام ندادم چون رضایت درون نیست ولی وقتی باتمایل کاری راشروع کردم باعشق انرا به اتمام رساندم وقتی من باتمام مشگلات خودنتوانستم راهی برای عجزهای خودپیداکنم باتمایل کامل تسلیم برنامه انجمن شدم واصول روحانی صداقت روشن بینی وتمایل رادرزندگی خودبه اجراگذاشتم وتاثیران را میبینم
پاسخ
تها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف هست.

در جلسات NA  تازه واردین مهم ترین افراد آن جلسه هستند . ما آنها بدون هیچ پیش شرطی با آغوش باز می پذیرم . به اینکه از کجا آمده اند ، آیا فقیر هستن ، آیا پولدار هستن ، چه چیزی مصرف کرده اند ، از چه کسی مواد خریده اند و یا چه دین و مذهبی دارند هیچ کاری نداریم .

ما فقط در راستای بیماری اعتیاد و در مسیر بهبودی هر عضوی را که وارد انجمن معتادان گمنام شود با آغوش باز می پذیرم . و از اعماق وجود به او کمک می کند .

حتما لازم نیست یک عضو پاک باشد تا در جلسات ما حضور پیدا کند ، بسیاری از اعضای اولیه ما با وجود مصرف مواد به جلسات امده اند و اکنون پاک هستن و در فرآیند بهبودی قرار گرفته اند .
پاسخ
هر کسی که با مواد مخدر مشکل دارد. میتواند عضو انجمن معتادان گمنام باشد
اما من یاد. گرفتم برای عضویت باید یکسری کارها را انجام داد. و حق عضویت خود را انجام دهم
پاسخ
این اصل دقیقا جذاب بودن خوشنام بودن و تداوم سنت پنجم را بوضوح نشان میدهد که هیچ منع و اصلی برای حضور یک عضو وجود ندارد جالبترین قسمت این اصل این است که حتی اگر خود عضو هم نخواهد مشکل مشترک را بپذیرد هم منع حضور هم نخواهد داشت ....
پاسخ
عضویت در انجمن معتادان گمنام  چیزی نیست که هر وقت هر معتادی از در وارد شد و یا هر تازه واردی تصمیم به قطع مصرف گرفت به طور اتوماتیک اتفاق بیفتد ، عضویت در انجمن ما تصمیمی 

است که فقط به خود فرد مربوط است . هر معتادی که تمایل به قطع مصرف داشته باشد ، می تواند به عضویت NA درآید . ما معتاد هستیم و مشکلمان اعتیاد است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان