امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 17:آیا تمایل دارم تا هم اکنون کلیه نقائص شخصیتی من برطرف شود؟ اگرنه،چرا؟
این قدم می گوید که ما کاملا آمادگی پیدا کردیم تا کلیه نقائص ما برطرف شود . این به آن معنی است که تمایل داریم تا دیگر هرگز حتی یک کم هم ناصادق نباشیم . ممکن است به نظر آید که این یک توقع بی جا از خود داشتن است . اما باید آن را فقط برای امروز انجام دهیم .
پاسخ
بله زیرا در این من امادگی پیدا کرده ام که کلیه نواقص شخصیتی من بر طرف شود و من اقدام عمل خود را انجام میدهم که دیگر اشتباهات گذشته خود را انجام ندهم
پاسخ
بعضی از نواقص را دوست می دارم ، ولی با نگاه عمیق تر به آنها می توانم درک کنم که باید از بین ببرمشان ، و نواقص ما باعث بوجود آوردن مشکلات زیادی برای ما می شود و بهتر است با کارکرد قدم شش و هفت سعی کنیم به مرور آنها را کمتر کنیم تا در مسیر بهبودی بتوانم حرکت کنیم .
پاسخ
یکسری نواقص در من نهادینه شده اشت و مهم شناسایی انها است و دیدن اینکه این نواقص باعث بروز چه اشفتگی هایی در من شده تمایل فروتنانه دیدن نقش خود دعا و اقرار صداقت پیشه کردن با مرض خود اشتی بودن جنگ نکردن به من کمک کرده و خواهد کرد ...
پاسخ
بله شاید بدلیل اینکه که من بیمارم و اکر تمایل از خود نشان ندهم باعث میشود تا نواقص دیگری که خداوند کمک کرده کمرنگ یا برطرف شود دوباره برگردند و من به این نتیجه رسیدم که تمایل خود را نشان دهم چون بیماری من ناعلاج و کشنده است
پاسخ
شاید قبلا که این اصول را در تمام مراحل زندگی به اجرا در نیاورده بودم تمایل به حفظ و نگهداری از برخی از نواقص هایم داشتم ، اما امروزه با اقدام به بکارگیری این اصول ، فروتنانه و عاجزانه زانو میزنم و درخواست میکنم که نیاز به کمک دارم و آماده ام که تمام نواقصهایم برطرف شود
پاسخ
در بعضی از موارد نه چون فکر میکنم زندگیم آشفته میشود و در بعضی موارد بخاطر وخامت نواقص و مشکلات بوجود آمده آمادگی دارم تا نواقصم برطرف شود. من دوست دارم که تمام نواقص شخصیتی من 

برطرف شود ولی صادقانه تمایلی برایشان نشان نمیدهم چون در بعضی موارد میترسم و در بعضی لذت طلبی این اجازه را به من نمیدهد. تمایل در قدم ششم یک فرآیند است و من به مرور پس از آگاهی

کامل از تک تک نواقصم به مرور زمان و پس از چالش هایی که نواقص برایم پیش می آورد تمایل پیدا میکنم که برطرف شود. مثل حسادت ، تنبلی ، خود کم بینی و ....
پاسخ
بله من تمایل کامل دارم که نواقص شخصیتی من برطرف شود
چون بااین نواقصها زندگی من اشفته بود وجزء ای ازوجود من شده بود
ولی درقدم ششم به مروروتمرین وباترازگرفتن می توانم از نقصهای خوداستفاده نکنم
وباتغیرمی توانم به درستی زندگی کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان