امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 18 : امروز چه کاری انجام داده ام که نشان گر تمایل من است؟
به کارگیری اصل روحانی تمایل ، خیلی ساده ، به این معنی است که ما تمایل داریم تا به گونه ای متفاوت عمل کنیم و لزوما به این معنی نیست که ما متفاوت عمل کنیم ، و یا حتی ظرفیت آن را داریم . شاید بهتر باشد این رفتار را با مثالی ، به تصویر بکشیم : تصور کنید که ما با خانواده ، صاحب کار ، و یا دوستان خود به اندازه های متفاوت از خیلی کم یا زیاد ، نا صادق بوده ایم . ممکن است به نظر آید که بهتر است تا درجه به درجه تمایل پیدا کنیم ، و اول تمایل خود را روی بدترین و مخرب ترین شکل ناصادقی خود متمرکز کنیم .
پاسخ
رفتار و کردار من در جامعه و خانواده و کار و صادق بودن با خود و اقدام به بر طرف کردن نواقص خود همه نشانگر تمایل من برای بر طرف کردن این نواقص می باشد
پاسخ
امروز تمایل به تغیردارم امروز برای تمایل دعا میکنم امروز تمایل به خواندن نشیریات دارم امروز تمایل زیادی برای به کار گیری وبه اجرا گذاشتن قدمها واصول روحانی امروز تمایل به خدمت کردن چه در انجمن معتادان گمنام وچه درجامعه با نیت خیر تمایل زیادی دارم به جلسه رفتن به طور مرتب
پاسخ
دعا و مراقبه می کنم ، جلسه می روم و در مورد نقصم مشارکت می کنم ،با راهنمایم و دوستان بهبودی در مورد آن مشورت می کنم ، قدم کار می کنم ، سعی می کنم آموزش پذیر و فروتنی را تجربه کنم . خدمت می کنم و صبوری را پیشه می کنم .
پاسخ
برای تمایلم دعا میکنم زانو میزنم از خداوند میخواهم هر چه که سد راه من و اوست نشانم دهد جلسه میروم تجربیات را گوش میکنم تراز تهیه میکنم قدم کار میکنم صداقت پیشه میکنم ....
پاسخ
ترازنامه نوشتم ، جلسه رفتم ، سعی کردم تجربه و نیرو و امید بدهم ، دعا کردم
پاسخ
نشانه های زیادی در زندگی من و دوران بهبودی من است مانند گرفتن ترازنامه روزانه و هرگاهی که در اشتباه بودم سریعا به آن اقرار کردم ، مانند شرکت مرتب در جلسات بهبودی و اقرار به عجز خود در برابر بیماری اعتیاد ، خدمت کردن ، هم گرفتن و هم پس دادن قدمها بصورت مستمر در طی این چند سال پاکی
پاسخ
قبول مسئولیت های زندگی اما به اندازه - دعا و طلب کمک کردن از خداوند - اقرار قلبی به اشتباهاتم - جبران خسارت - کارکرد منظم قدم ها - مشارکت صادقانه در مورد باورهای غلط و مخرب خودم 

بررسی رفتارهایم و تلاش و تمایل برای تغییر آنها - تمرین اصل صداقت در زندگیم - خدمت کردن - کمک بلاعوض - بهبود در روابطم - برنامه ریزی مستمر و مداوم برای زندگی شخصی و بهبودیم
پاسخ
باکارکردقدمها تمایل خودرانشان می دهم
کارکردن روی نواقص شخصیتی خود وکمرنگ کردن ان یعنی تمایل به تغیرکردن دارم
برطرف کردن ضعفهای خود وتبدیل کردن ان به نقط قوت یعنی بهبودی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان