امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل اتکا به خود
وقتی در اولین جلسه خود ، گرداندن سبد را مشاهده کردیم ، شاید تصور کرده باشیم : « اتکا به خود ! حالا این ایده عجیب چیست؟ » همان طور که نگاه میکردیم ، متوجه چیزی شدیم . این معتادان متکی به خود آزاد بودند . با پرداخت سهم خود ، به این مزیت دست یافته بودند که خودشان تصمیمگیری کنند. 

با به کار بردن اصل اتکا به خود در زندگی شخصی ، به همین نوع آزادی دست پیدا میکنیم . دیگر هیچ کسی حق ندارد به ما بگوید کجا زندگی کنیم ، زیرا اجاره خود را میپردازیم . میتوانیم با انتخاب خود غذا بخوریم ، لباس بپوشیم یا رانندگی کنیم ، زیرا خود ما این چیزها را فراهم میکنیم.

در این آزادی که میتوانم با حمایت از خود به دست بیاورم ، محدودیتی وجود ندارد . امروز مسئولیت شخصی را میپذیرم و سهم خود را میپردازم.
پاسخ
سنت هفتم ، به من آموخت ، چگونه سربار دیگران نباشیم و به خودمان متکی باشیم . یک از اصول گروهی می باشد ، که خدمتگزاران و منابع مالی مورد نیاز هر گروه ، توسط اعضای گروه تامین می گردد.

هزینه های گروه را که برای برگزاری جلساتمان نیاز است به صورت داوطلب و بدون هیچ اجباری ، بلکه از روی عشق بصورت کاملا گمنام داخل سبد در حال چرخش گروه می ریزیم .

از متابع مالی جمع آوری شده گروه نه تنها هزینه های گروه تامین می شود ، بلکه مازاد آن برای ساختار خدماتی منسجم NA اعانه می شود تا بتوانیم پیام انجمن را هر چه بهتر برسانیم .
پاسخ
این اصل میتواند به ما کمک کند بیشتر روی خلاقیتها و توانایی های خود تمرکز کنیم سر بار دیگران نباشیم سخاوتمند باشیم و عزت نفس را در ما زنده میکند ...
پاسخ
به من اموحت که باید روی پای خودبایستم وخودم برای خودم تصمیم بگیرم واجازه ندهم که دیگران برای من تصمیم بگیرم
پاسخ
این اصل باعث تغییر در رفتار و افکار من میشود با توجه به اینکه من در گذشته در کل انسان وابسته ای بودم با توجه به اینکه من در یک چهارجوب قرار میگیرم من را به سمت تغییر سوق میدهد
پاسخ
این اصل به من یادآوری میکند که من چقدر در گذشته آویزان اطرافیان بودم و امروز به واسطه بهبودی نه تنها زحماتم بر گردن دیگران نیست بلکه خودم داوطلب هستم تا نه تنها امورات خودم را بگذرانم 

بلکه میتوانم فرد مفیدی برای اطرافیانم باشم . اصل اتکا با شناخت سبد سنت هفتم به من آموخته شد و حالا در مراحل دیگر زندگی هم به اجرا گذاشته میشود .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان