امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل مرجع نهایی
سنت دوم شفاف و رهایی بخش است و از گروه که توسط یک هدف مشترک متحد شده ، شروع می شود .

اما خیلی سریع نیز برای ما آشکار می سازد که نه گروه و نه اعضای آن ، کنترل را بدست ندارند .

سنت دوم یک مرجع نهایی را بالای سر همه ما قرار می دهد و ما را از نیاز به صاحب اختیار بودن و داشتن یک فرد به عنوان صاحب اختیار ، رها می سازد . تحت مراقبت عاشقانه یک

نیروی برتر از خودمان بودن ، همه ما را با هم برابر می سازد و تا هر یک از ما به گونه ای برای NA در کل مهم باشیم .
پاسخ
در قدم دوم با اصل مشورت در مقابل خودمحوری بصورت کامل آگاهی پیدا کردیم . در سنت دوم برای جلوگیری از خودمحوری های فردی که باعث بروز مشکلات زیادی برای گروه می شود ، با اصل تصمیم گیری و خرد جمعی و با حضور خداوند که مرجع نهایی ما می باشد ، از او می خواهیم تا بهترین تصمیم را برای گروه بگیریم و در تصمیمات ما اثر بگذارد .

هر تصمیمی که در یک گروه گرفته می شود چه خوب و چه بد ، نتیجه خرد جمعی می باشد . بهتر است روی خواسته های فردی خود پافشاری نکینم و تمام تلاش خود را برای متقاعد کردن دیگران انجام ندهیم ، ما لازم است فقط ایده و نظر خود را شفاف و واضح مطرح کنیم و گروه را در تصمیم گیری یاری کنیم .

در نهایت هر چه خواست و اراده خداوند باشد ، اتفاق خواهد افتاد و بر تصمیمات ما اثر خواهد گذاشت .
پاسخ
درسنت دوم بایدروی خودمحوری خود خط بزنیم وباگروه همراه شد وروی توانایی فردوکارکرددرست اومتمرکز شد ونه روی دوستی بافرد وبعدبارای خود وان راانتخاب کردوحمایت وازخداوندکمک گرفته شود
پاسخ
مرجع نهایی برای من خداوندی است که با اصول روحانی در راستا باشد
و این برای من معنی است که دست از خود محوری دست بردارم و بدانم که باید دست از خودخواهی و منافع شخصی دست بکشم و بدانم که جزیی از کل هستم
پاسخ
درطول روز شرایطی پیش می آید که وسوسه نادیده گرفتم ارزشهایم شدت میگیرد. اصلی که درنهایت کمکم میکند. رجوع به مرجع نهاییست.
پاسخ
هر گروه که دور هم جمع میشوند تا کاربرد هدف خود زا به نمایش بگذارند و پیروی از یک مرجع کنند در انجمن هم برای تحقق بخشیدن به این مسله ما مرجع نهایی داریم که از قدم دوم برایمان شکل گرفته و برای گروهی زندگی کردن و مستدام داشتن به این مرجع نیازمندیم ...
پاسخ
نظر شخصی من : ما خودمان را تحمیل نمیکنیم و این مرجع نهایی یعنی خداوند است که در گروه در قالب وجدان گروهی بایست تصمیم بگیرد . رهبران ما الگوی خوب و نمونه هستند و نه حاکمان خوب . 

قدم دهم در قبول مرجع نهایی دخیل است . برای تشکیل و هدایت گروه جهت هدف اصلی باید سعی کنیم عقیده ها را به هم نزدیک کنیم پس بنابراین از نیروی برتر که ما را در بهبودی شخصی هدایت 

کرده برای اتحاد و وجدان گروه دعوت میکنیم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان