امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 5 : کارکرد قدم های قبلی، چگونه به من کمک کرد تا برای قدم هفت آماده شوم؟
کارکرد قدم های قبلی به ما کمک کرد تا رابطه ای با خداوند به آن گونه که او را درک می کنیم ، به وجود آوریم . اجرا این کار در فرآیند قدم هفت به بهترین نحو به ما خواهد رسید . در

قدم دو ، برای اولین بار به این مسئله فکر کردیم که یک نیروی برتر می تواند به ما کمک کند تا از اعتیادمان بهبود یابیم . از آنجا به قدم سوم رفتیم و تصمیم گرفتیم که به نیروی برتر

اعتماد کنیم و زندگی و اراده خود را به او بسپاریم . ما از این نیرو بارها کمک خواستیم تا بتوانیم قدم چهارم خود را تکمیل کنیم ، در قدم پنجم خصوصی ترین و پوشیده ترین مسائل

زندگی مان را با این نیرو در میان گذاشتیم . در قدم شش کشف کردیم که خداوند به آن گونه که او را درک می کنیم ، غیر از پاک نگه داشتن ما ، قادر به انجام خیلی از کارهای دیگر

نیز می باشد.
پاسخ
قدم ها بصورت زنجیر وار مرا به جلو سوق می دهد با کمک 6 قدم قبلی به نیروی برتری تکیه کرده ام که می تواند در تمام مراحل کارکرد این قدم ها و تمام مراحل زندگی کمک حال من

باشد و در این قدم نیز به او اتکاء می نمایم ، تا کمبودهای اخلاقی مرا برطرف نماید و خودم نیز تمام تلاش خود را بکار می گیریم .
پاسخ
درقدم یک باعجز خوداشنا شدم ودرقدم دونیروی برترخوداشنا شدم ودرقدم سوم تصمیم گیری رایادگرفتم ودرقدم چهاربارنجشهای وکینه های خوداشنا شدم ودرقدم خودسپردن رایادگرفتم ودرقدم شش نواقصهای خودرالیست کردم ودرقدم هفتم کبودهای اخلاقی خودرالیست کردم وتمام قدمها یک پیام خواس خودرادارد تامن یک فردکامل باکارکردان شوم
پاسخ
در شش قدم اول متوجه شدم چه کسی بودم و چرا این همه خرابی به بار اوردم و متوجه شدم به واسطه دلایل موجه ولی غیر واقعی چه خرایهایی به بار امده و اینکه من خلا روحانی دارم کمبود قدرت دارم و فقط میتوانم انرا با خداوند پر کنم با کرکرد باقی قدمها که چه کسی دوست دارم باشم ...
پاسخ
در هر قدم با لایه های جدید و زوایای مختلف درونم آشنا شوم ، در هر قدم نصبت به اصل های آن قدم اقرار کردم ، اقرار کردم که بتوانم به توانایی دست پیدا کنم که در خدمت اراده خود نباشم ، اصول را جایگزین رفتارهای بیمارگونه ام کنم و بتوانم برای خود ، خانواده و اجتماعم عضوی مفید باشم
پاسخ
در شش قدم قبلی آموختم که با جنبه های دیگر بیماریم آشنا شوم و آگاهی خودم را بالا ببرم . یاد گرفتم نواقص شخصیتی دارم که باعث بوجود آمدن رفتارهایی در من شد که منجربه مصرف مواد و 

الکل و... شد. آموختم که فقط با کمک یک نیروی برتر از خودم میتوانم روی بیماریم کار کنم و بیماری خود را در یک نقطه متوقف کنم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان