امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 20 : کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند
سوال 20 : کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند و یا از قدرشان کاسته شده است ؟

ما از خداوند به آنگونه که او را درک می کنیم درخواست کرده ایم تا کمبودهای ما را برطرف کند و با ایمان ، اصول برنامه را به بهترین شکلی که می توانستیم تمرین کرده ایم ، اما

ممکن است که ببینیم هنوز با نقائص خود دست به گریبان هستیم و اغلب بدون اینکه فرصت فکر کردن داشته باشیم از روی آن ها عمل می کنیم . بطور حتم ، ما دیگر در حال مصرف

نیستیم و شرایط زندگی مان احتمالا بهتر شده و شاید روابطمان با دیگران نیز با ثبات تر گردیده ، آیا واقعا تغییر کرده ایم ؟ آیا انسان بهتری شده ایم ؟
پاسخ
سعی می کنم با فروتنی و دعا و عملکرد صحیح در قسمت بر طرف کردن کمبودهای اخلاقی ام تلاش کنم ، شاید برایم خیلی مشکل باشد که برخی از کمبودهای اخلاقی ام را برطرف

کنم ، اما مهم این است که انگیزه برطرف کردن آنها در من بوجود آمده و در راستای آن اقدام و عمل می کنم .
پاسخ
زمانی که توانستم بپذیرم اینها کمبود های اخلاقی است و به جای آن تمایل خود را در تغییر کردن و کمک گرفتن نشان دادم و شروع به تقویت نقاط مخالفشان یعنی همان اصول روحانی کردم کمبودهای اخلاقی من کمرنگ و کمرنگ تر شد
پاسخ
تمایل برای دعا و مراقبه و در خواست کمک از خداوند با فروتنی و پیرفتن اینکه من یک انسانم و ممکن الخطا پس هر روز نیاز به خواست و اراده خداوند در تمام امور زندگی را دارم وقتی او باشد من اراده شخصی و بیمارگونه کنار میرود و من هر روز میتوانم کمبودهایم را مرتفع کنم و درونم را با خود خداوند پر کنم نه با امیال بیرونی ...
پاسخ
خود بزرگ بینی و در گاهی خود کم بینی ، حقارت بی ارزش بودن ، نا امیدی ، بی انگیزه گی ، بی هویتی و کلی کمبودهای دیگر
امروزه تمایل دارم که خودم را تغییر دهم ، زندگی جدیدم را حفظ و سپس آن را توسعه دهم ، دوست دارم که زندگی کنم و به دیگران فرصت زندگی بدهم ، تمایل دارم که خسترت نزنم و هر گاه خسارت زدم در سبب جبران برآیم
پاسخ
من کمبود صداقت داشتم ، کمبود فروتنی و تواضع همچنین کمبود امید و حرکت ،مسئولیت پذیری و انتقادپذیری ، پذیرش ، صبر ، بخشش ، سپاسگزاری که این کمبودها برطرف شدن و من به آرامش 

و امنیت رسیدم . کمبود غرور ، معاشرت ، مثبت نگری ، رازداری ، سخاوتمند بودن و... تا حدودی بهبود پیدا کرده ولی کاملا برطرف نشده و فقط از قدرتشان کاسته شده است .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان