امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 21 : چرا قدم هفتم احساس آرامش را پرورش می دهد ؟
ما رندگی روحانی تری را شروع می کنیم . از این فکر که چه چیز از دنیا یا حتی بهبودی مان گیرمان می آید ، دست برمی داریم ، و به دنبال راهی می گردیم که اعانه و بخشش کنیم

. کارهای که برای تقویت و  تغذیه روح خود انجام می دهیم ، برای مان به صورت عادت در خواهند آمد و مشتاق به انجام آن ها خواهیم شد .

در می یابیم که در شرایط مختلف زندگی حق انتخاب داریم . از گله کردن در مورد ناملایمات کوچک زندگی و بزرگ نمودن آن ها در حد یک فاجعه ، دست بر می داریم . قادر می گردیم

علیرغم مسائل و مشکلات زندگی ، گردن خود را با وقار برافراشته و درستکاری خود را حفظ کنیم . هر قدر که با خود و نفس روحانی مان راحت تر می شویم اشتیاق ما برای ترمیم

روابطمان نیز افزایش می یابد . ما این فرآیند را در قدم هشت شروع می کنیم .
پاسخ
هر قسمتی از کمبودهای اخلاقی ام را که برطرف می کنم ، به مرور احساس آرامش را در خودم بیشتر احساس می کنم ، رفتار من با دیگران و برعکس رفتار آنها با من بهتر می شود

و بهتر می توانم در مسیر بهبودی قرار بگیرم و آرامش را حس کنم .
پاسخ
فروتنی که در قدم هفتم با آن آشنا شدم به من یاد داد تا دست از جنگ بردارم و بپذیرم که چه هستم و چرا چرا نکنم و به فکر چگونگی عملکرد باشم دور شدن از نواقص باعث آرامش برایم شد
پاسخ
به دلیل اینکه بیماری من درونی بود و من میخواستم با بیرونی ها پر کنم که ان هم با وصله درونم جور نبود و همین باعث میشد به جنگم مغرور باشم خودخواه باشم در انزوا به سر ببرم اما با کارکرد این قدم به این باور رسیدم خلا من درونی است و روح من از خداوند و من باید درونم را با خداوند پر کنم وقتی اقدام و عمل کردم ارامش به درون و بیرونم هویدا شد و تلاشم را کردم کمتر از نواقص مصرف کنم اما هرگاه هم اشتباه کردم سریعا تراز نوشتم اقرار کردم دعا کردم کمک گرفتم تا تکرار اشتباه نکنم و خود واقعی را از دستد ندادم ...
پاسخ
پذیرفتم ، درک کردم ، لمس کردم ، بغض کردم ، اشک ریختم و زانو زدم ، دستم را به معنی تسلیم بالا بردم ، با استفاده از تجربه تلخ گذشته خواهان بهبودی شدم ، رهایی از شر خودم آرزوی سالهای عمر من بود ، سپس با رهنمودههای برنامه این اتفاق افتاد که محصول آن آرامشی بود که سالها برای بدست آوردنش مواد و یا هر چیزی را تجربه کرده بودم
پاسخ
چون من به یک فروتنی و تواضع حاصل از کارکرد قدمها بخصوص قدم هفتم دست پیدا کرده ام. همچنین تسلیم برای من آرامش می آورد ، وقتی درک میکنم و میپذیرم که عوارض و علائم بیماریم کمبودها 

و نواقص هایم هستند و من در برابر آنها عاجز هستم ، تسلیم نمود پیدا میکندو این یعنی دست برداشتن از اراده شخصی و رسیدن به آن آرامش و پرورش ، چون دیگر نمیجنگم .
پاسخ
به اين خاطر كه من با كمبودهايم روبرو ميشم و به همين خاطر يك سرى ابزار درست به دست مياورم و همين موضوع من را پرورش ميدهد و من از جنگ كردن بيرون ميايم و همين كار من را به سوى ارامش سوق ميدهد
پاسخ
درقدم هفتم اصل روحانی فروتنی راتمرین میکنم
باترازگرفتن کبودهای اخلاقی خودراتمرین می کنم
وباعث شناخت خودمی شوم وشروع به کارکردکارهای خوبی که درترازنامه پیداکردم می شوم
ودیگرخودآزاری نمی کنم وشروع به خدمتکردن می کنم
ودیگرخودمحوری نمیکنم وخداراهمیشه درزندگی خوداحساس می کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان