امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 1 : آیا به هیچ شکلی در کارکرد قدم هشتم مردد هستم؟ چرا؟
قدم هشتم آغاز فرآیندی است که به ما اجازه می دهد تا خود را با دیگران مساوی کنیم . بجای احساس گناه و خجالت ، و بجای احساس این که همیشه از دیگران کمتر هستیم ، قادر خواهیم بود که در چشم دیگران نگاه کنیم .

دیگر نیاز نیست که از کسی اجتناب کنیم . دیگر لازم نیست از این بترسیم که به خاطر اهمال یا غفلت در انجام مسئولیتی ، ممکن است که گیر بیفتیم یا تنبیه شویم . ما آزاد خواهیم شد.
پاسخ
در ابتدا کمی ترس وجودم را فرا گرفت ، که چگونه می توانم جبران خسارت هایی که زده ام را بعمل بیاورم و مروری بر گذشته نه چندان دور خود کنم ، اما با کمی مشارکت کردن و

تجربه گرفتن از دوستان بهبودی ، تمامی ترددید های من بر طرف شد و با درخواست یاری از خداوند در این فرآیند قرار گرفتم.
پاسخ
مطمعنا درلاین جبران خسارت باید از چیزی ک متعلق ب توست بگذری از ترسها و نواقص گرفته تا دارایی و داشته های مادی. همین نادیده گرفتن موجب ترس ، دو دلی ، شک، کاهلی، و توجیه و بهانه و در نتیجه ب تعویق افتادن اجرای این قدم میشود
پاسخ
هرکاری راوقتی اگاهی نداری می خواهی انجام بدهی ترس به سراغ من می اید که اتفاقی می خواهد بیفتدوهمیشه منتظراتفاق بدهستم ولی وقتی مشورت می گیرم وبه اگاهی میرسم وترس راکنارمیگذارم وازخداوندکه همیشه کنارمن هست کمک میگیرم وکارخودراانجام میدهم
پاسخ
خیر مردد نیستم چون دوست ندارم در لایه های انکار فرو روم و پذیرفتم بواسطه مصرف مواد و بیماری اعتیاد خسارت زدم و میخواهم در صدد رفع ان باشم ...
پاسخ
نمیشه بگی مردد اما یک حس ناشناخته ای داشتم ، من همیشه احساس میکردم که قربانی دست تغدیر شدم و امروز کاملا نگاهم را تغییر دهم برام عجیب بود ، اما این حس موجب کارکردن نشد ، پذیرفتم که من بواسطه اعتیاد خسارتهایی زدم که میبایست فقط آنها را لیست کنم
پاسخ
بله مردد هستم . من با ترس های ناشناخته ای در قدم هشتم روبرو هستم که تا به حال تجربه اش نکردم . حرکت در این قدم مستلزم روح آزاد و وجود روحانی است که اینها در طول کارکرد قدم هشتم 

کم کم بدست می آید . درسته که من فقط قراره یک فهرست از افراد تهیه کنم ولی اینجا دقیقا همون جاییه که دوباره رنجش های قدم چهارم من سر باز میکنه ، چون بیشتر خسارت هامو به کسانی زدم 

که ازشون رنجش داشتم و اونایی که رنجش نداشتم و بهش خسارت زدم احساس خجالت و گناه اجازه نوشتن به منو نمیده . پس من برای کارکرد قدم هشتم نیاز به کمک راهنما و خداوند دارم و اینکه 

اصل روحانی فروتنی هم میتواند به من در این امر کمک کنه
پاسخ
با سلام
برای من به عنوان یک معتاد همیشه خوب دیده شدن مهم تر از خوب بودن است به همین خاطر در مخفی کاری احساس امنیت کاذب میکنم و میگویم چه دلیلی دارد خودم را برملا کنم همینکه پاکم کافیست اما قابل قبول و مسئول و مورد احترام جامعه بودن راهش از میان قدم هشتم میگذرد.

باسلام
گاهی هم فکر میکنم آنقدر خسارتهایی که زده ام آنقدر زیاد است که از پس جبران بر نخواهم آمد یا توانایی جبران ندارم یا ترس از زنده شدن رنجشها دارم و همیشه مردد هستم که آیا قدم هشتم را کار کنم یا نه.
پاسخ
امروز اين رو در قدمها فهميدم كه بايد به جلو حركت كنم تا به فراينده بهبودى تحدد خود را نشان دهم من هم دوست دارم حركت كنم تا از زير بار اين جبران خسارتها رها شوم تا روحانيت و معنويت قدمها در زندگيم به اجرا در ايد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان