امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 4 :آیا می توانم در حال حاضر از این رنجش ها رها شوم؟
سوال 4 : آیا می توانم در حال حاضر از این رنجش ها رها شوم؟ اگر نه ، آیا می توانم که به هر حال نام این افراد را در فهرست خود بنویسم و بعدا نگران پیدا کردن تمایل باشم؟

ما کارکرد این قدم را عقب می اندازیم چون تمایل به جبران خسارت افراد را نداریم . زیرا یا از آن ها رنجش داریم و یا حتی تصور تماس با آن ها برای مان وحشت آور است . لازم است که ما این قدم شروع کنیم و نام این افراد را حتی اگر مطمئن نباشیم که می توانیم جبران خسارت کنیم در فهرست خود بنویسیم .
پاسخ
باید در فرآیند قدم ها قرار بگیریم تا بتوانیم به مرور به فروتنی ، روشن ببنی و بخشش برسیم ، تا بتوانم از دیگران طلب بخشش کنیم . و در این قدم فقط فهرستی از کسانی که به آنها

خسارت زده ایم را تهیه می کنیم و یکی از مراحل این فرآیند ، نوشتن نام افراد می باشد .
پاسخ
برای آن بخش از رنجشها ک هنوز برایم در قالب رنجش هنوز هستند دعا میکنم . چون رها شدن از نواقص ک رنجش یکی از آنهاست فقط میتوانم دعا کنم و قدرت اجرای آن فقط در اقدام و عمل من نهفته ست و زمان رها شدن از آنها در حیطه توانایی و قدرت من نیست و جبران خسارت مربوط ب آنها را میتوانم ب بعد موکول کنم.
پاسخ
من ميتوانم باكاركردن رو خودم :اينكه روشن بيني،تواضع،خويشتن پذيري در اين فرايند بكار گيرم،بپذيرم كه نقش اول را خودم اجرا كردم واتفاقات را خودم رقم زدم.امروز بايد با فروتنى و دعا ومراقبه در اين راه قدم بردارم تا بتوانم قدم٨و٩خوبى كار كرده باشم.
پاسخ
خیلی سخت است برای جبران خسارت کردن ولی بایدبرای رهای ازاسارت نفس خودوبه ازادی رسیدن وبه توانم قدمهای دیگرراخوب کارکنم این کارراانجام دهم وکوله بار خودرا به زمین گذاشته وسبک به راه خودادامه دهم یعنی فرایندبهبودی
پاسخ
رهایی از رنجشها برای من یک پروژه محسوب میشه و یک شبه اتفاق نیوفتاده ، اما معتادان گمنام و یا اصولش را بعنوان یک طریقه کاملا روحانی پذیرفته ام و تمایل قلبی دارم که از تمامیت رهنمودهای آن برای زندگی شخصی و بهبودی از اعتیاد استفاده کنم ، کاملا آگاهانه
پاسخ
مهم نیست که در حال حاضر و فوراً از این رنجش ها رها شوم ، مهم این است که باید به نیروی برتر خودم و اصول روحانی نهفته در این قدمها اعتماد کنم و دست از شک ، تردید ، دودلی ، بهانه و دست آویز 

بردارم و با وجود تمامی رنجش هایی که دارم ، دریچه افکارمو باز کنم و کار درست رو انجام بدم
پاسخ
رهایی از بخش عظیمی از رنج شهای من اتفاق افتاده و این رهایی الگوی بسیار مناسبی در حهت ارئه بهبودی به خودم است ، گاها صرفا جهت مهربانی در حق خود از ادامه دار شدن رنج شهایم پرهیز میکنم ، اما هستند رنج شهایی که در آن من نقش خود را نقش قربانی میبینم و رهایی از آنها تا به امروز برایم ممکن نشده ، مهصوصا زمانی که از شخص توقع محبت دارم ولی با خشونت مواجعه شده ام.
پاسخ
در اين فرايند مى شود با فروتنى و تواضع خودم را ازاد كنم و اجازه بدم به خودم تا بار ديگر روشن بينى را در بهبوديم كار كنم من هر چه رنجش ها را پرورش بدم خودم ضرر كردم و حال روزم بد مى شود من بايد راها كنم تا بخشيده شوم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان