امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل سخاوت
دستورالعمل قابل اجرایی که توسط سنت هفت ارائه شده است ، یعنی : " دریافت نکردن کمک از خارج و متکی به خود بودن . " در واقع از ما می خواهد که اصل روحانی سخاوت به عمل در آوریم . ما فقط با بخشش آنچه که داریم می توانیم آن را برای خود حفظ کنیم ، و یادگیری اینکه چگونه مسئولانه و موثر بخشش کنیم جزیی از قدم دوازدهم و همینطور قسمتی از به کارگیری سنت هفت است .
پاسخ
با اصل سخاوت در اولین حضورم در جلسه بهبودی NA روبرو شدم . وقتی دیدم سبدی به چرخش درآمد و اعضا بدون هیچ چشم داشتی ، پول خود را داخل سبد سنت هفتم

می انداختن ، اعضایی را دیدم که به دیگران خدمت می کردن و هیچ پولی دریافت نمی کردند ، بعضی ها جلسه را نظافت می کردند ، برخی صندلی می چیندن ، و برخی دیگر

به من تازه وارد سرویس می دادن و ساعت های زیادی را صرف گوش کردن به صحبت های من و صحبت کردن با من می کردن ، بدون هیچ چشم داشتی . همه این ها نشانی

از سخاوت این اعضا بود . برخی با عشق مسئول پذیرایی بودن و چای درست می کردن و از دیگران در انتهای جلسه پذیرایی می کردن ، اصل فروتنی و سخاوت آنها بود.
پاسخ
سبدسنت هفتم وقتی به چرخش درمی آیدیعنی اصل سخاوت به گردش درمی اید یک تجربهای خودرابه رایگان دراختیارهم گذاشتن
کمک به خدمتگذاران خود بدون چشم داشتی
حضور مرتب درجلسات کمک به تازه وارد بدون چشم داشتی یعنی عشق بلاعوض
کمک به سبد برای معتاد درعذاب درهرجای دنیا و برگذاری جلسات بهبودی
پاسخ
ما با در میان گذاشتن انچه که داریم میتوانیم انرا حفظ کنیم (اصل سخاوت )
پاسخ
نظر شخصی من : سخاوت مرتبه ای بالاتر از ایثار و بخشش دارد چرا که من در بخشش و ایثار سهمی از چیزهایی که دارم را میدهم ولی در سخاوت تمام دارایی که دارم را میدهم . من در انجمن یاد گرفتم 

تمام دارایی های معنوی خودم را در اختیار اعضاء ، بخصوص تازه واردین بگذارم . من قسمتی از وقت آزادم را برای تازه وارد نمیگذارم بلکه تمام وقت خودم را برای او میگذارم تا یک روز دیگر پاک بماند .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان