امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 59 : آیا تمایل به شرکت منظم در جلسات را دارم ؟
اقدام به انجام هر کاری که به بهبودی ما کمک کند نشانگر تمایل است . مانند : زود به جلسه رفتن و تا آخر وقت در آن ماندن ، کمک به چیدن اتاق جلسات ، شماره تلفن دیگر اعضا را درخواست کردن و تماس گرفتن با آن ها .

در جلسات آموختیم که هر گونه فکر و کاری که در گذشته کرده باشیم ، مهم نیست و دیگران هم همان کارها را کرده اند . دوستان انجمن چنان دور و برمان را گرفته بودند که به مرور دریافتیم که دیگر تنها نیستیم . بهبودی ، چیزی است که در جلسات ما جریان دارد و مسئله مرگ و زندگی است . ما متوجه شدیم این برنامه وقتی کار می کند که بهبودی را در اولویت قرار دهیم .
پاسخ
بله.جلساتباید در اولویت برنامه زندگی من قرار گیرد.چون من در جلسات یاد می گیرم به چه شکل با روشن بینی بیشتر در بهبودیم تمرکز کنم.
پاسخ
یکی از بهترین نقطات دنیا برای شخص بیمار من حضور در جلسات معتادان گمنام است ، بصورت نود دقیقه کامل
لذت واقعی میبرم وقتی در جلسه حضور پیدا میکنم و عضوییت را تجربه میکنم
پاسخ
سلام
بله چون شرکت در جلسات وگوش دادن به مشارکتهاواستفاده کردن از تجربیات دیگر دوستان و همچنین مشارکت کردن و اقرار به مریضیم کمک خواهد کرد تا بهبودیه خود را با کمک جلسات ادامه دهم
پاسخ
جلسات ركن اصلى بهبودى من ميباشد مسلماً امروز من با تمام وجود بايد تمايل را در خودم زنده نگه دارم و هرروز به جلسات به جلسات بروم ،جلسات هست كه بمن آرامش ميدهد ومن. ا روشن بين تر در بهبوديم ميكند. امروز بهبودي من در گرو جلسات است . جلسات من. ا از نواقصم دور ميكند واينكه امروز من بخاطر پاكيم وبهبوديم اين تمايل را دارم تا بطور روزانه به جلسه برم.
پاسخ
بله خیلی زیادازسکوت اول تاسکوت اخر.بارفتن به طورمرتب به جلسات خلع های من پرشد وحضورنیروی برتردرجلسات وگوش دادن به مشارکت هاواقرارصادقانه همه وهمه به من کمک کردتارشدکنم وازتجربه های دیکران برای بهترشدن زندگیم استفاده چون اکثرپیام هاروداخل جلسه دربافت کردم
پاسخ
بله زیرا وقتی من به دنبال بهبودی خود باشم و قبول کنم که جلسات میتواند در زندگی من نقش مهمی داشته باشد و شرایط درست زندگی کردن و درست در اجتماع قرار گرفتن را به من یاد میدهد پس تمایل به جلسه رفتن را دارم
پاسخ
بله چون با مرض خودم صادقم و اصلا نمیخواهم زندگی به روال بیماری را مجدد تجربه کنم و تمایلی هم ندارم روی بهبودیم شرط بندی کنم و از نواقصم فرار
کنم و باورهایم شکل گرفته (کسانیکه به طور مرتب در جلسات شرکت میکنند پاک میمانند )
پاسخ
بله. بخاطر اینکه بتوان درک واطلاعات بیشتری از بیماری ام پیداکنم.واز تجربه بهبودی اعضاع درمقابل بیماری را پیداکنمو تعهد خود را نسبت به بهبودی انجام دهم تمایل دارم باحضور در جلسات بهبودی خود را دنبال کنم تابتوانم فقط برای امروز از زاویه بهتری به زندگیم نگاه کنم
پاسخ
زمانی که بیماری من فعال است تمایل در من کمرنگ میشود و اصلا میلی ندارم که مرتب در جلسات شرکت کنم و مدام بهانه تراشی میکنم . اما وقتی که در مسیر بهبودی گام برمیدارم و مداوم در جلسات شرکت میکنم تمایل من هم روز به روز افزایش می یابد و مرتباً در جلسات حضور پر رنگ دارم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان